Mapa strony
Preparaty z apteki na ból mięśni, urazy, zakwasy

Preparaty z apteki na ból mięśni, urazy, zakwasy

mgr farmacji Kinga Dziwisz
Znajdź zamienniki

Chcesz otrzymać 3 wyjątkowe, bezpłatne porady, jak zmniejszyć chroniczny ból stawów? Zapisz się - kliknij tutaj

Czy w aptece możesz kupić preparat, który nie tylko złagodzi ból związany z urazem, ale również przyspieszy jego leczenie? Czy warto, abyś zaopatrzył się w maść lub żel na urazy sportowe?

Ból mięśni - leczenie
Na ból mięśni można stosować preparaty przeciwbólowe i przeciwzapalne. Najwygodniej wybrać maść na ból mięśni, zawierającą naproksen, ibuprofen, ketoprofen (na receptę), czy diklofenak sodu lub potasu. Możesz także spróbować maści rozgrzewających lub chłodzących.

Stłuczenia - leczenie
Na stłuczenia możesz wybrać żel, maść lub okłady (tabletki do przygotowania roztworu do okładów). Warto, abyś szukał w preparacie na stłuczenia takich substancji jak: wyciąg z arniki, wyciąg z żywokostu, wyciąg z jałowca, wyciąg z nagietka, octowinian glinu, mentol, czy olejki eteryczne. Podane wyciągi roślinne działają przeciwzapalnie i usprawniają krążenie. Równocześnie ograniczają proces krzepnięcia, dzięki czemu krew nie tworzy zakrzepów utrudniających właściwe gojenie. Zastosowanie wyciągów roślinnych sprzyja ograniczeniu widoczności stłuczenia przez skórę.

Zakwasy - leczenie
W terapii opóźnionej bolesności mięśni możesz zastosować maść na zakwasy mięśni, zawierającą składniki rozgrzewające (takie jak kapsaicyna, oraz mentol) lub przeciwbólowe (np. salicylan metylu).

Czy warto, abyś kupił preparat na urazy sportowe?
Jak najbardziej warto. Im szybciej wspomożesz leczenie urazu i ograniczysz ból z nim związany, tym szybciej powrócisz do normalnego funkcjonowania.

Chcesz otrzymać 3 wyjątkowe, bezpłatne porady, jak zmniejszyć chroniczny ból stawów? Zapisz się - kliknij tutaj
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl