Mapa strony
Terapia wibroakustyczna i fonowanie nerek Vitafonem - na czym polega i jakie daje korzyści

Terapia wibroakustyczna i fonowanie nerek Vitafonem - na czym polega i jakie daje korzyści

Redakcja

Jeśli szukasz informacji na temat fonowania, to zapewne już coś słyszałeś o urządzeniu Vitafon i chcesz sprawdzić, czy ten rodzaj terapii może ci pomóc. Napisałam ten artykuł na podstawie własnych doświadczeń, po wieloletnim stosowaniu Vitafonu. Vitafon okazał się pomocny w kilku chorobach. Zacznijmy od fonowania – podstawowej zasady działania Vitafonu:

Co to jest fonowanie?

Urządzenie do domowej rehabilitacji Vitafon generuje mikrowibracje. Oddziaływanie mikrowibracjami na organizm zostało nazwane „fonowaniem”.https://www.lepszylek.pl/admin/di/wiki/img.gif Dlatego mówimy o fonowaniu np. obszaru nerek (czyli przykładaniu elementów wibrujących Vitafonu do okolic nerek) czy fonowaniu stawów. Vitafon składa się z dwóch lub więcej wibrafonow, czyli okrągłych, płaskich nakładek, o szerokości ok. 4 cm, które połączone są kabelkami z głównym komputerem urządzenia. Cały Vitafon jest poręczny, mały i łatwy do przenoszenia. Vitafon działa na prąd, ale są też dostępne modele z akumulatorem, które można zastosować, gdy nie mamy dostępu do prądu.

Na jakie obszary można zastosować fonowanie?

Fonowanie można zastosować na wszystkie obszary ciała, za wyjątkiem organów z obecnością guzów nowotworowych oraz serca. Okolic serca nie fonujemy, ponieważ takie zastosowanie Vitafonu nie zostało przebadane i nie mamy skutecznego schematu oddziaływania Vitafonu na serce. Od fonowania nerek powinniśmy zaczynać każdy zabieg, a dopiero potem należy fonować bolący organ, np. staw, kręgosłup, stopę czy inną część ciała. Fonowanie można zastosować na krwiaki, stłuczenia, zranienia, złamania kości, nadwyrężone mięśnie, siniaki, stopę cukrzycową, stany zapalne np. w piersi podczas karmienia piersią. Co ważne, fonowanie możemy zastosować nie tylko u ludzi dorosłych i dzieci, ale także u zwierząt: np. psów, kotów, koni w przypadku nadwyrężenia mięśni, złamań, krwiaków.

Fonowanie nerek – podstawowy i bardzo skuteczny zabieg regenerujący cały organizm

Za podstawowe uważa się fonowanie nerek, ponieważ nerki pełnią funkcję oczyszczającą cały organizm. Dzięki fonowaniu nerek zwiększamy możliwości nerek oczyszczania krwi, a tym samym przygotowujemy nerki do bardziej intensywnej pracy. Stosując fonowanie na np. bolący obszar stawu, wspomagamy organizm, by pozbył się różnych odpadów, złogów, pozostałości po stanie zapalnym, ale te wszystkie odpadki nadal krążą we krwi. Aby się ich pozbyć, trzeba usprawnić funkcje nerek – ich możliwość filtrowania. To zadanie spełnia właśnie zabieg fonowania nerek.

Dla kogo jest przeznaczone fonowanie nerek?
  • Przede wszystkim od fonowania nerek zaczynamy każdy zabieg. Czyli nawet jeśli boli cię staw, kręgosłup, chcesz fonować stopę ze zmianami cukrzycowymi, to zanim to zrobisz – musisz fonować nerki. Z fonowania nerek mogą zrezygnować tylko osoby młode, których organizm jest bardzo sprawny, szybko się regeneruje i których nerki poradzą sobie z eliminacją różnych złogów z fonowanego miejsca.
  • Osoby odczuwające ogólne zmęczenie, które trudno powiązać z jakąś konkretną przyczyną.
  • Osoby obciążone stresem, przepracowaniem, złym odżywianiem, niedospaniem.
  • Osoby chorujące często na choroby infekcyjne

Jak w praktyce wygląda fonowanie nerek?

Zabieg jest bardzo prosty, bezbolesny i można nawet powiedzieć że przyjemny i relaksujący. Najprostszy sposób to:
a) Zapinamy opaskę tzw. mankiet do mocowania, do przytrzymywania wibrafonów na wysokości nerek. Jest to po prostu rodzaj długiej szarfy z materiału, z rzepami na końcu, którą można dopasować do obwodu ciała. Zapinamy dosyć ciasno, ale nie powinna ona nam sprawiać uczucia dyskomfortu czy ucisku. Opaskę mocującą można kupić w sklepie producenta Vitafonu kliknij na link tutaj, otrzymasz 5% rabatu na kod 206.
b) Siadamy na łóżku i wsuwamy dwa wibrafony pod opaskę na plecach, na wysokości nerek. Włączamy Vitafon do prądu.
c) Kładziemy się na plecach na łóżku, najlepiej pod kołdrę. Ponieważ w czasie kładzenia się wibrafony troszeczkę mogą się przesuwać, dlatego już leżąc na plecach, można je poprawić i przesunąć pod opaską, tak aby były umieszczone w okolicy nerek – po prawej i lewej stronie. Ucisk, jaki wywiera ciężar ciała na wibrafony nie jest problemem.
d) W takiej pozycji możemy spokojnie poleżeć kilka-kilkanaście minut, do godziny, jeśli fonujemy nerki. Możemy poczytać książkę, zrelaksować się, zapaść w drzemkę, aczkolwiek wtedy należy sobie nastawić budzik lub alarm w telefonie.

Jak długo i jak często fonować nerki?

Wskazówka praktyczna co do czasu. Zawsze nastawiam sobie alarm w telefonie na określony czas np. 45 minut, ponieważ można zasnąć i seans fonowania będzie wtedy trwał dłużej niż zaplanowano. Nie należy fonować nerek dłużej niż godzinę, po to aby nie obciążać nerek, nie stymulować ich nadmiernie. Lepiej działa fonowanie częściej i krócej niż rzadziej i dłużej. Fonować możemy codziennie, a nawet kilka razy dziennie. Zaczynamy od kilku minut, po to aby zobaczyć reakcje organizmu. Regularnie np. codziennie wydłużamy czas fonowania, o kilka minut. Obserwuj reakcje organizmu, szczególnie jeśli cierpisz na nadciśnienie.
Pamiętajmy, że fonowanie nerek jest częścią całego schematu leczenia przy użyciu Vitafonu, dlatego najlepiej trzymać się instrukcji i schematu dla danej choroby. Instrukcja jest dołączana do każdego urządzenia.

Bezpłatna konsultacja ze specjalistami Vitafonu

Można się zawsze skonsultować ze specjalistami z firmy producenta i otrzymać dokładne wskazówki co do swojego przypadku. Dlatego m.in. warto kupować Vitafon bezpośrednio na stronie producenta, w jego sklepie internetowym kliknij na link tutaj, otrzymasz 5% rabatu na kod 206.

Fonowanie nerek a dźwięk Vitafonu

Wskazówka praktyczna, co do dźwięku emitowanego przez Vitafon. Ja przykrywam się kołdrą, aby po pierwsze było mi ciepło, a po drugie, aby wyciszyć dźwięk, jaki jest generowany przez Vitafon. Dźwięk wynika ze zmieniających się mikrodrgań, zmienia się on w ciągu kilkudziesięciu sekund od zupełnie niesłyszalnego, poprzez łagodne brzęczenie, do dosyć głośnego dźwięku.
Dla użytkowników, którzy stosują Vitafon pierwszy raz w życiu, ta zmiana dźwięku może być zaskoczeniem. Mogą sobie oni zadawać pytanie: „Czy tak ma być? Czy to urządzenie działa prawidłowo? Czy wszystko ustawiłem prawidłowo?” Otóż tak właśnie ma być. Vitafon emituje zmieniający się dźwięk i wynika to z zasady jego działania i generowanych mikrowibracji. Dlatego nie należy się tym przejmować. Osobiście stosuję Vitafon od kilku lat i jeszcze nikt z sąsiadów nie zwrócił mi uwagi, że jest za głośno. Po prostu przykrywam się kołdrą i to skutecznie wycisza dźwięki Vitafonu.

Fonowanie nerek a zwiększone wytwarzanie moczu

Po kilkunastu minutach fonowania nerek możemy mieć uczucie wypełnionego pęcherza moczowego. Oznacza to, że nerki podjęły intensywniejszą pracę i silniej filtrują krew, a tym samym wytwarzają więcej moczu. Dlatego żeby nie wstawać do toalety i nie przerywać fonowania, ja przed fonowaniem robię siusiu, żeby zrobić miejsce w pęcherzu moczowym.

Po drugie, przed fonowaniem piję szklankę wody, aby pomóc nerkom w filtrowaniu. Niestety wiele osób nie pije odpowiedniej ilości wody na co dzień, ja się też czasami na tym łapię, że pędzę, biegnę, załatwiam różne sprawy w ciągu dnia i zapominam o piciu wody. Ale jak już mam fonować nerki, a więc wspomagać je do intensywnej pracy, to wypijam trochę wody, aby je wesprzeć.

Ciepło i wibracje - odczucia w czasie fonowania nerek

W okolicy przyłożonych wibrafonów można odczuwać wibracje, jest to uczucie dosyć przyjemne, a na pewno nie jest niemiłe. Czujemy po prostu taki rodzaj regularnego drgania.
Po pewnym czasie, kilkunastu minutach, możemy mieć uczucie rozgrzania okolicy nerek. Po zakończonym fonowaniu, jeśli dotkniemy wibrafonów, to poczujemy, że są one ciepłe, a przy dłuższym fonowaniu, nawet gorące. Jest to całkowicie prawidłowe.

Czego unikać po fonowaniu nerek?

Po fonowaniu nerek nie należy wychodzić na dwór, szczególnie w okresie zimnej pogody. Nie należy wychładzać nerek czyli np. stać w przeciągu, pod wentylatorem. Ubieramy się ciepło, w dłuższą bluzkę chroniącą nerki. Oczywiście jeśli na dworze jest upał, to zapewne aż tak bardzo się nie przejmujemy i możemy wyjść, ponieważ generalnie chodzi o to, aby w ciągu kilkudziesięciu minut po fonowaniu nie wyziębić nerek. Dlatego dużo osób fonuje nerki wieczorem, kiedy może się położyć spać po zabiegu. Jeśli możesz zrobić zabieg tylko rano czy po południu i musisz wyjść, to po prostu odczekaj kilkadziesiąt minut i ciepło się ubierz.

Podsumowując fonowanie nerek jest prostym w zastosowaniu zabiegiem, do wykonania w domu, przy użyciu urządzenia Vitafon. Skuteczność fonowania nerek została potwierdzona w badaniach klinicznych i przewyższa działanie leków. Takich efektów, jak przy stosowaniu Vitafonu, nie osiągniemy stosując terapię standardowymi doustnymi lekami.

Na czym polega Terapia Wibroakustyczna stosowana przy użyciu urządzenia Vitafon?

Terapia Wibroakustyczna oparta jest o doprowadzanie mikrowibracji do tkanek ciała.
Mikrowibracje tkanek, tak jak ich ciepło, stanowią ważny i niezastąpiony składnik procesów fizjologicznych i immunologicznych. Są one potrzebne do odprowadzania nadmiaru płynów z organizmu, biorą udział w stymulacji krążenia, odżywianiu komórek, znajdujących się w dużej odległości od naczyń włosowatych, w procesach immunologicznych, dotyczących transportu i przenikania leukocytów do komórek tkanki oraz w procesach krwiotwórczych, realizowanych w szpiku. Źródłem mikrowibracji w żywym organizmie są regularne skurcze miofibryli komórek mięśniowych.

Deficyt (zmniejszenie) mikrowibracji może pojawić się z wiekiem, w przypadku chronicznego zmęczenia, przemęczenia z powodu intensywnych i długotrwałych obciążeń, przy urazach, procesach zapalnych, zakłóceniu ukrwienia różnych odcinków rdzenia kręgowego, ogólnym spadku intensywności skurczów komórek mięśniowych, pojawiającym się z różnych przyczyn.

Terapia wibroakustyczna jest stosowana przy użyciu urządzenia Vitafon od lat 90-tych, a więc już ponad 20 lat. Została przebadana w wielu badaniach klinicznych, które potwierdzają jej skuteczność. Lekarze specjaliści – ortopedzi, rehabilitanci, specjaliści medycyny sportowej – włączają terapię wibroakustyczną do rehabilitacji swoich pacjentów. Ich opinie możemy przeczytać na stronie producenta Vitafonu kliknij na link tutaj.
Vitafon w sposób bezpieczny i delikatny uzupełnia braki mikrowibracji, stymulując organizm do naturalnego powrotu do zdrowia.

Jak szybko zaobserwować można efekt terapii wibroakustycznej?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. U niektórych osób poprawa jest widoczna już po kilku zastosowaniach Vitafonu. Przy długotrwałych chronicznych chorobach zauważalną poprawę dostrzec można zazwyczaj po 3-4 miesiącach. Dużo zależy od choroby.

Osobiście stosuję Vitafon od wielu lat. W moim przypadku Vitafon zastosowany przy zapaleniu pęcherza moczowego, przyniósł efekt po dwukrotnym zabiegu. Zabiegi trwały kilkadziesiąt minut.
W przypadku bólu kręgosłupa (tzw. korzonki), jeden zabieg w połączeniu z rehabilitacją (wyciąg u rehabilitanta) przyniósł efekt w ciągu jednego dnia. Co jest zadziwiające, ponieważ w innych, podobnych przypadkach bólu kręgosłupa sama rehabilitacja przynosiła efekt po kilku zabiegach. A w połączeniu z Vitafonem – po 1 dniu.

Czy terapia wibroakustyczna jest bezpieczna?

Terapia Wibroakustyczna jest jak najbardziej bezpieczna i nie ma efektów ubocznych. W urządzeniach wibroakustycznych Vitafon wykorzystywane jest pasmo częstotliwości i amplituda drgań, zgodna z naturalnymi mikrowibracjami żywych organizmów.

W przypadku chorób przewlekłych zachęcamy do skonsultowania się lekarzem prowadzącym przed rozpoczęciem terapii przy zastosowaniu Vitafonu.
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl