Mapa strony
Migrena z aurą i bez aury - czym się różnią

Migrena z aurą i bez aury - czym się różnią

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Migrena występuje w dwóch postaciach - z aurą, lub bez aury. Czy wiesz czym się różnią? Jak sklasyfikowałbyś swoją migrenę?
Migrena z aurą - objawy
Migrena to specyficzny rodzaj bólu głowy. Jeżeli charakteryzuje się występowaniem aury, to jej bardziej przewidywalna. Aura bowiem, to swego rodzaju zapowiedź nadchodzącej dolegliwości, jaką jest ból głowy. Do aury zalicza się takie zjawiska, jak nudności, wymioty, problemy ze wzrokiem, problemy ze słuchem. Zwykle objawy te występują do kilkudziesięciu minut przed pojawieniem się bólu głowy.
Migrena bez aury
To rodzaj migrenowych bólów głowy, których nie jesteś w stanie wcześniej przewidzieć. Występuje ona bez żadnych zapowiedzi (w sposób nagły).
Nie można stwierdzić, czy lepiej cierpieć na migrenę z aurą, czy bez aury, ponieważ każda migrena ma swoje minusy. Aura uprzedza o wystąpieniu bólu, ale sama daje nieprzyjemne dolegliwości. Bez aury natomiast jesteś nagle zaskakiwany bólem głowy, ale przynajmniej nie cierpisz z powodu nudności, czy trudności z widzeniem.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl