Mapa strony

Jak liczymy koszty dawek?

Dzienny koszt danego leku podawany jest w dwóch wariantach

1. DAWKA SKŁADNIKA AKTYWNEGO - oznacza koszt dawki składnika aktywnego (np. 375 mg magnezu). W przypadku suplementu diety jest to tzw. Zalecane Dzienne Spożycie wg Ministerstwa Zdrowia, w przypadku leków jest to dawka zbliżona do dziennej dawki substancji (np. 100 mg kwasu acetylosalicylowego). Substancja aktywna, na którą przeliczamy koszt danego leku i dawka substancji jest każdorazowo podana poniżej kosztu dawki (np. 375 mg magnezu).

W przypadku produktów wieloskładnikowych, w których nie występuje jeden główny składnik, nie podajemy przeliczenia na dawkę składnika aktywnego. Warto wtedy sprawdzić koszt dawki wg dawkowania producenta.

2. DAWKA WEDŁUG PRODUCENTA - to koszt dzienny preparatu uwzględniający minimalne (dawka min) i maksymalne (dawka max) stosowanie leku według jego producenta (np. minimalna dawka to 1 tabl. dziennie, maksymalna 3 tabl. dziennie). Weź pod uwagę, że producenci suplementów diety mają dużą dowolność w zalecaniu dawki dziennej, nie wszyscy deklarują taką samą ilość tabletek dziennie.

Sugerujemy najpierw posortowanie produktów w kategorii wg najniższego kosztu dawki składnika aktywnego, a w przypadku braku danych, posortowanie po koszcie dawki wg producenta, minimalnej lub maksymalnej.

Ocena kosztu leczenia tylko po cenie opakowania nie daje nam pełnej informacji. Wielkości opakowań (np. ilość tabletek) i zawartość składnika (np. 40 mg lub 300 mg magnezu w 1 tabletce w różnych produktach) mogą się znacząco różnić między produktami.

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi

dziecko się moczy

Dlaczego dziecko 6 letnie się moczy w nocy? Już kilka takich sytuacji było, czy to może być jakaś choroba?.
23-03-2018 09:47
Dodał: limka

co was najbardziej stresuje?

co was najbardziej stresuje i jakie macie swoje sposoby zeby stresować sie mniej?.
26-03-2018 11:17
Dodał: limka

błonnik na odchudzanie

Wspomagał się ktoś z Was przy odchudzaniu błonnikiem? Warto? Jakie daje efekty i który błonnik polecacie?.
04-04-2018 10:33
Dodał: limka

inhalacje dobre na kaszel?

mamusie czy inhalacje mogą pomóc na kaszel? bo juz nie mam pomyslu co dać mojej niuni, mam inhalator, zazwyzaj do tej pory robiłam inhalacje z soli fizjologiczej na katar ale cyz na kaszel to te zmoze pomoc?.
21-06-2018 22:23
Dodał: colanka
copyright by Vivamax 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone
Sklep internetowy: www.aptushop.pl
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl