Mapa strony

Jak liczymy koszty dawek?

Dzienny koszt danego leku podawany jest w dwóch wariantach

1. DAWKA SKŁADNIKA AKTYWNEGO - oznacza koszt dawki składnika aktywnego (np. 375 mg magnezu). W przypadku suplementu diety jest to tzw. Zalecane Dzienne Spożycie wg Ministerstwa Zdrowia, w przypadku leków jest to dawka zbliżona do dziennej dawki substancji (np. 100 mg kwasu acetylosalicylowego). Substancja aktywna, na którą przeliczamy koszt danego leku i dawka substancji jest każdorazowo podana poniżej kosztu dawki (np. 375 mg magnezu).

W przypadku produktów wieloskładnikowych, w których nie występuje jeden główny składnik, nie podajemy przeliczenia na dawkę składnika aktywnego. Warto wtedy sprawdzić koszt dawki wg dawkowania producenta.

2. DAWKA WEDŁUG PRODUCENTA - to koszt dzienny preparatu uwzględniający minimalne (dawka min) i maksymalne (dawka max) stosowanie leku według jego producenta (np. minimalna dawka to 1 tabl. dziennie, maksymalna 3 tabl. dziennie). Weź pod uwagę, że producenci suplementów diety mają dużą dowolność w zalecaniu dawki dziennej, nie wszyscy deklarują taką samą ilość tabletek dziennie.

Sugerujemy najpierw posortowanie produktów w kategorii wg najniższego kosztu dawki składnika aktywnego, a w przypadku braku danych, posortowanie po koszcie dawki wg producenta, minimalnej lub maksymalnej.

Ocena kosztu leczenia tylko po cenie opakowania nie daje nam pełnej informacji. Wielkości opakowań (np. ilość tabletek) i zawartość składnika (np. 40 mg lub 300 mg magnezu w 1 tabletce w różnych produktach) mogą się znacząco różnić między produktami.

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Sklep internetowy: www.aptushop.pl
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl