Mapa strony

Jak liczymy koszty dawek?

Dzienny koszt danego leku podawany jest w dwóch wariantach

1. DAWKA SKŁADNIKA AKTYWNEGO - oznacza koszt dawki składnika aktywnego (np. 375 mg magnezu). W przypadku suplementu diety jest to tzw. Zalecane Dzienne Spożycie wg Ministerstwa Zdrowia, w przypadku leków jest to dawka zbliżona do dziennej dawki substancji (np. 100 mg kwasu acetylosalicylowego). Substancja aktywna, na którą przeliczamy koszt danego leku i dawka substancji jest każdorazowo podana poniżej kosztu dawki (np. 375 mg magnezu).

W przypadku produktów wieloskładnikowych, w których nie występuje jeden główny składnik, nie podajemy przeliczenia na dawkę składnika aktywnego. Warto wtedy sprawdzić koszt dawki wg dawkowania producenta.

2. DAWKA WEDŁUG PRODUCENTA - to koszt dzienny preparatu uwzględniający minimalne (dawka min) i maksymalne (dawka max) stosowanie leku według jego producenta (np. minimalna dawka to 1 tabl. dziennie, maksymalna 3 tabl. dziennie). Weź pod uwagę, że producenci suplementów diety mają dużą dowolność w zalecaniu dawki dziennej, nie wszyscy deklarują taką samą ilość tabletek dziennie.

Sugerujemy najpierw posortowanie produktów w kategorii wg najniższego kosztu dawki składnika aktywnego, a w przypadku braku danych, posortowanie po koszcie dawki wg producenta, minimalnej lub maksymalnej.

Ocena kosztu leczenia tylko po cenie opakowania nie daje nam pełnej informacji. Wielkości opakowań (np. ilość tabletek) i zawartość składnika (np. 40 mg lub 300 mg magnezu w 1 tabletce w różnych produktach) mogą się znacząco różnić między produktami.

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Pain Gone na bóle różnego pochodzenia

Technika prądów Tens znana, stosowana w medycynie i wykorzystana w tym urządzeniu, jest to przenośny generator prądu Tens, myślę że nie jeden pacjent byłby zadowolny gdyby lekarz przepisał mu takie urządzenie, które nie ma skutków ubocznych jak leki przeciwbólowe.
14-05-2014 14:40
Dodał: ola37

URZĄDZENIE PRZECIWBÓLOWE PAIN GONE

http://paingone.
14-05-2014 14:47
Dodał: ola37

Omega 3 - który preparat najtańszy?

Jesli stosujecie omega 3 albo kupujecie dla dzieci, to pewnie już się zorientowaliscie ze ceny mogą być bardzo rózne, szczególnie tych preparatów dla dzieci.
17-07-2015 18:37
Dodał: Mirka72

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi
copyright by Vivamax 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone
Sklep internetowy: www.aptushop.pl
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl