Mapa strony
Ból pleców? Przyprawa do pierników skuteczna na lumbago

Ból pleców? Przyprawa do pierników skuteczna na lumbago

Redakcja

Z powodu bólu pleców i stawów cierpi już ponad 20 mln Polaków, częściej są to kobiety, wynika z badań polskiego Instytutu Reumatologii i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Przyczyny są różne. - Mówimy o dolegliwościach, które w sposób przewlekły najczęściej dotykają osób starszych, natomiast czasowe bóle pleców odczuwają coraz to młodsze osoby, w tym także dzieci w wieku szkolnym, ze względu na złą postawę czy niewłaściwie noszony plecak – wskazuje Tomasz Siemieniuch z firmy farmaceutycznej Nes Pharma.

Czym skutecznie leczyć popularne lumbago? W aptekach znajdziemy wiele preparatów przeciwbólowych, zarówno w formie tabletek, jak i maści. Okazuje się, że w wypadku tych drugich nie trzeba sięgać po tubki z silnymi środkami farmakologicznymi, żeby bóle kręgosłupa ustąpiły. Z pomocą przychodzi natura. Znany jako aromatyczna przyprawa kwiat goździkowca, z powodzeniem od lat stosowany jest w medycynie i farmacji, między innymi przy bólach pleców i stawów czy kanałowym leczeniu zębów. W aptece znajdziemy go m.in. w żelach z serii Neuro Terapia z ekstraktem goździka korzennego. To jedyny tego typu preparat na bóle kręgosłupa na polskim rynku. Czytając ulotkę żelu można się pozytywnie zdziwić.

Pacjenci w informacjach na temat żelu Neuro Terapia nie znajdą rubryki „działania niepożądane”. Dlaczego? - W przeciwieństwie do maści zawierających tzw. NLPZ czyli niesteroidowe leki przeciwzapalne, ten żel to kompozycja wyłącznie naturalnych olejków eterycznych o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i regenerującym, dobranych tak, aby wzajemnie wzmacniały swoje działania. Preparat można stosować w każdym wieku, łączyć go z innymi lekami, nie ma również ograniczeń czasowych stosowania żelu, a co najistotniejsze, badania potwierdziły jego skuteczność – wyjaśnia Tomasz Siemieniuch.

Sama formuła składu żelu nie jest nowa. Jej podstawy ponad wiek temu opracował Grzegorz Mendel, uznawany za ojca współczesnej genetyki. Natomiast po raz pierwszy dostępna jest na rynku w formie żelu na bóle kręgosłupa, pleców, stawów oraz wszelkie dolegliwości reumatyczne. 75 gramowa tubka Neuro Terapia to koszt rzędu kilkunastu złotych.

Nes Pharma to nowoczesna polska firma farmaceutyczna specjalizująca się w produktach opartych na naturalnych formułach. Od ponad 4 lat firma udostępnia pacjentom preparaty wspomagające leczenie dolegliwości z zakresu m.in. reumatologii, gastrologii, medycyny urazowej. Jako inicjator badań klinicznych, Nes Pharma współpracuje na co dzień z polskimi uniwersyteckimi ośrodkami naukowymi.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl