Mapa strony
Ból pleców? Przyprawa do pierników skuteczna na lumbago

Ból pleców? Przyprawa do pierników skuteczna na lumbago

Redakcja

Z powodu bólu pleców i stawów cierpi już ponad 20 mln Polaków, częściej są to kobiety, wynika z badań polskiego Instytutu Reumatologii i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Przyczyny są różne. - Mówimy o dolegliwościach, które w sposób przewlekły najczęściej dotykają osób starszych, natomiast czasowe bóle pleców odczuwają coraz to młodsze osoby, w tym także dzieci w wieku szkolnym, ze względu na złą postawę czy niewłaściwie noszony plecak – wskazuje Tomasz Siemieniuch z firmy farmaceutycznej Nes Pharma.

Czym skutecznie leczyć popularne lumbago? W aptekach znajdziemy wiele preparatów przeciwbólowych, zarówno w formie tabletek, jak i maści. Okazuje się, że w wypadku tych drugich nie trzeba sięgać po tubki z silnymi środkami farmakologicznymi, żeby bóle kręgosłupa ustąpiły. Z pomocą przychodzi natura. Znany jako aromatyczna przyprawa kwiat goździkowca, z powodzeniem od lat stosowany jest w medycynie i farmacji, między innymi przy bólach pleców i stawów czy kanałowym leczeniu zębów. W aptece znajdziemy go m.in. w żelach z serii Neuro Terapia z ekstraktem goździka korzennego. To jedyny tego typu preparat na bóle kręgosłupa na polskim rynku. Czytając ulotkę żelu można się pozytywnie zdziwić.

Pacjenci w informacjach na temat żelu Neuro Terapia nie znajdą rubryki „działania niepożądane”. Dlaczego? - W przeciwieństwie do maści zawierających tzw. NLPZ czyli niesteroidowe leki przeciwzapalne, ten żel to kompozycja wyłącznie naturalnych olejków eterycznych o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i regenerującym, dobranych tak, aby wzajemnie wzmacniały swoje działania. Preparat można stosować w każdym wieku, łączyć go z innymi lekami, nie ma również ograniczeń czasowych stosowania żelu, a co najistotniejsze, badania potwierdziły jego skuteczność – wyjaśnia Tomasz Siemieniuch.

Sama formuła składu żelu nie jest nowa. Jej podstawy ponad wiek temu opracował Grzegorz Mendel, uznawany za ojca współczesnej genetyki. Natomiast po raz pierwszy dostępna jest na rynku w formie żelu na bóle kręgosłupa, pleców, stawów oraz wszelkie dolegliwości reumatyczne. 75 gramowa tubka Neuro Terapia to koszt rzędu kilkunastu złotych.

Nes Pharma to nowoczesna polska firma farmaceutyczna specjalizująca się w produktach opartych na naturalnych formułach. Od ponad 4 lat firma udostępnia pacjentom preparaty wspomagające leczenie dolegliwości z zakresu m.in. reumatologii, gastrologii, medycyny urazowej. Jako inicjator badań klinicznych, Nes Pharma współpracuje na co dzień z polskimi uniwersyteckimi ośrodkami naukowymi.

Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - Ból pleców? Przyprawa do pierników skuteczna na lumbago

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi

dziecko się moczy

Dlaczego dziecko 6 letnie się moczy w nocy? Już kilka takich sytuacji było, czy to może być jakaś choroba?.
23-03-2018 09:47
Dodał: limka

co was najbardziej stresuje?

co was najbardziej stresuje i jakie macie swoje sposoby zeby stresować sie mniej?.
26-03-2018 11:17
Dodał: limka

błonnik na odchudzanie

Wspomagał się ktoś z Was przy odchudzaniu błonnikiem? Warto? Jakie daje efekty i który błonnik polecacie?.
04-04-2018 10:33
Dodał: limka

inhalacje dobre na kaszel?

mamusie czy inhalacje mogą pomóc na kaszel? bo juz nie mam pomyslu co dać mojej niuni, mam inhalator, zazwyzaj do tej pory robiłam inhalacje z soli fizjologiczej na katar ale cyz na kaszel to te zmoze pomoc?.
21-06-2018 22:23
Dodał: colanka

lubicie pić soki?

Jakie soki pijeie najczęściej? Nie wiem dlaczego ale im zimniej tym większa u mnie ochota na takie typowo przecierowe soki, jak kubuś, piję teraz bardzo często.
22-10-2018 15:05
Dodał: pinka

witaminy przed ciążą

jakie witaminy warto brać przed ciążą? jak długo przed trzeba zaczac brac? Czy sam kwas foliowy wystarczy.
30-10-2018 10:22
Dodał: pinka
copyright by Vivamax 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl