Mapa strony
Ból z tyłu głowy, ból głowy w skroniach - leki z apteki

Ból z tyłu głowy, ból głowy w skroniach - leki z apteki

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Odczuwasz ból z tyłu głowy? A może ból głowy w skroniach? Dlaczego może cię boleć i jak radzić sobie z bólem głowy?

Ból z tyłu głowy - przyczyny
Ból głowy z tyłu może być sygnałem rozwijającej się choroby nadciśnieniowej, czyli tak zwanego nadciśnienia. Pewnie myślisz, że nadciśnienie nie będzie cię dotyczyło, ale czy mierzysz regularnie ciśnienie, aby mieć taką pewność?
Typowym objawem nadciśnienie jest właśnie ból z tyłu głowy. Ponadto może on sugerować naciągnięcie mięśni karku lub postępujące zwyrodnienie kręgów szyjnych. Niekiedy mówisz: "chyba mnie przewiało" i wówczas odczuwasz wiele dolegliwości (katar, kaszel, bóle mięśni), a wśród nich także ból z tyłu głowy.
Ból głowy w skroniach
Ból głowy lokalizuje się zwykle w skroniach, zarówno typowy ból głowy, jak i migrenowy. Często jest on subiektywnie odczuwalny jako silny ból głowy.
Istnieje kolejne pojęcie bólu, tak zwany klasterowy ból głowy, który obejmuje właśnie obszar skroni, a pierwsze jego objawy dotyczą bolesności w okolicy oka. Szczególną cechą bólu klasterowego jest towarzyszące mu łzawienie oczu, oraz katar.
Co zastosować na ból głowy?
Jeżeli nie masz zdiagnozowanej migreny i sugerowanego leczenia tak zwanymi tryptanami, to możesz zastosować typowe leki przeciwbólowe. W aptekach, bez recepty możesz zakupić kwas acetylosalicylowy, paracetamol, ibuprofen, oraz ich połączenia z kofeiną lub kodeiną.
Który lek wybrać, aby uzyskać jak najlepszy efekt?
Za najlepszy efekt rozumiemy szybkie zniwelowanie bólu. Aby uzyskać jak najszybszy efekt, powinieneś wybierać lek, w postaci płynnej. Zatem najlepiej wybrać tabletki do rozpuszczania w wodzie. Kolejną postacią leku w szybkości działania są kapsułki z płynnym wnętrzem. Potem dopiero będą tradycyjne tabletki. Efektywność działania leku można zwiększyć przyjmując preparat wieloskładnikowy, czyli łączący przykładowo paracetamol i kofeinę.
Pamiętaj, że nie warto przyjmować większych dawek leków przeciwbólowych, ani sięgać po kolejną tabletkę, chwilę po przyjęciu pierwszej. Aby lek zaczął działać, potrzebuje czasu na wchłonięcie.
Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - Ból z tyłu głowy, ból głowy w skroniach - leki z apteki

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Pain Gone na bóle różnego pochodzenia

Technika prądów Tens znana, stosowana w medycynie i wykorzystana w tym urządzeniu, jest to przenośny generator prądu Tens, myślę że nie jeden pacjent byłby zadowolny gdyby lekarz przepisał mu takie urządzenie, które nie ma skutków ubocznych jak leki przeciwbólowe.
14-05-2014 14:40
Dodał: ola37

URZĄDZENIE PRZECIWBÓLOWE PAIN GONE

http://paingone.
14-05-2014 14:47
Dodał: ola37

Omega 3 - który preparat najtańszy?

Jesli stosujecie omega 3 albo kupujecie dla dzieci, to pewnie już się zorientowaliscie ze ceny mogą być bardzo rózne, szczególnie tych preparatów dla dzieci.
17-07-2015 18:37
Dodał: Mirka72

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi
copyright by Vivamax 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl