Mapa strony
Co na stres - zioła na uspokojenie

Co na stres - zioła na uspokojenie

mgr farmacji Aleksandra Uruszczak-Wąsowicz

Codzienne napięcie i odczuwany długotrwały stres powinny być dla nas sygnałem do podjęcia odpowiednich działań. Podstawowe sposoby radzenia sobie ze stresem to aktywna relaksacja i odpoczynek: ćwiczenia fizyczne, wypoczynek na świeżym powietrzu, zajęcie lub hobby pozwalające na zapomnienie o stresującej sytuacji. Można też sięgnąć po naturalne zioła na uspokojenie.
Zioła na uspokojenie to dobry, naturalny sposób, gdy mamy problem z łagodnym lub umiarkowanym stresem. Zioła działają uspokajająco, ułatwiają zasypianie (częsty problem u osób poddanych silnemu stresowi to problem z bezsennością). Nie mają potencjału uzależniającego i mogą być stosowane przez dłuższy okres czasu.
Zioła na uspokojenie dostępne są w postaci: suszonych ziół sypanych, torebek fix – do zaparzania naparów (herbatek ziołowych), mieszanek, lub jako preparaty gotowe: kapsułki czy tabletki na stres.
Jakie zioła pomogą na stres?
  • melisa lekarska – przed snem warto wypić filiżankę naparu z liści melisy – działa uspokajająco i ułatwia zasypianie;
  • kozłek lekarski – dostępny w postaci nalewek, kropli czy jako tabletki, kapsułki: może być stosowany w stanach lękowych, nerwicach wegetatywnych (zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego powstające na tle nerwowym), w trudnościach w zasypianiu;
  • chmiel – szyszki chmielu obniżają ciśnienie krwi i działają uspokajająco; są obecne w mieszankach ziołowych;
  • lawenda – jej działanie określane jest mianem usposabiającego do snu; skutecznie działa już samo wąchanie wysuszonej lawendy (kominki aromatyczne z lawendowym olejkiem eterycznym, lub przyjemnie pachnące poduszeczki z wysuszonym zielem tzw. pot pourri).
Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - Co na stres - zioła na uspokojenie

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Pain Gone na bóle różnego pochodzenia

Technika prądów Tens znana, stosowana w medycynie i wykorzystana w tym urządzeniu, jest to przenośny generator prądu Tens, myślę że nie jeden pacjent byłby zadowolny gdyby lekarz przepisał mu takie urządzenie, które nie ma skutków ubocznych jak leki przeciwbólowe.
14-05-2014 14:40
Dodał: ola37

URZĄDZENIE PRZECIWBÓLOWE PAIN GONE

http://paingone.
14-05-2014 14:47
Dodał: ola37

Omega 3 - który preparat najtańszy?

Jesli stosujecie omega 3 albo kupujecie dla dzieci, to pewnie już się zorientowaliscie ze ceny mogą być bardzo rózne, szczególnie tych preparatów dla dzieci.
17-07-2015 18:37
Dodał: Mirka72

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi
copyright by Vivamax 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl