Mapa strony
Co na stres - zioła na uspokojenie

Co na stres - zioła na uspokojenie

mgr farmacji Aleksandra Uruszczak-Wąsowicz

Codzienne napięcie i odczuwany długotrwały stres powinny być dla nas sygnałem do podjęcia odpowiednich działań. Podstawowe sposoby radzenia sobie ze stresem to aktywna relaksacja i odpoczynek: ćwiczenia fizyczne, wypoczynek na świeżym powietrzu, zajęcie lub hobby pozwalające na zapomnienie o stresującej sytuacji. Można też sięgnąć po naturalne zioła na uspokojenie.
Zioła na uspokojenie to dobry, naturalny sposób, gdy mamy problem z łagodnym lub umiarkowanym stresem. Zioła działają uspokajająco, ułatwiają zasypianie (częsty problem u osób poddanych silnemu stresowi to problem z bezsennością). Nie mają potencjału uzależniającego i mogą być stosowane przez dłuższy okres czasu.
Zioła na uspokojenie dostępne są w postaci: suszonych ziół sypanych, torebek fix – do zaparzania naparów (herbatek ziołowych), mieszanek, lub jako preparaty gotowe: kapsułki czy tabletki na stres.
Jakie zioła pomogą na stres?
  • melisa lekarska – przed snem warto wypić filiżankę naparu z liści melisy – działa uspokajająco i ułatwia zasypianie;
  • kozłek lekarski – dostępny w postaci nalewek, kropli czy jako tabletki, kapsułki: może być stosowany w stanach lękowych, nerwicach wegetatywnych (zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego powstające na tle nerwowym), w trudnościach w zasypianiu;
  • chmiel – szyszki chmielu obniżają ciśnienie krwi i działają uspokajająco; są obecne w mieszankach ziołowych;
  • lawenda – jej działanie określane jest mianem usposabiającego do snu; skutecznie działa już samo wąchanie wysuszonej lawendy (kominki aromatyczne z lawendowym olejkiem eterycznym, lub przyjemnie pachnące poduszeczki z wysuszonym zielem tzw. pot pourri).
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl