Mapa strony
Melatonina niezawodna na sen

Melatonina niezawodna na sen

Redakcja

Dobre wiadomości dla cierpiących na klopoty ze snem. Jeśli wyregulujesz melatoninę, hormon który odpowiada za prawidłowe działanie zegara biologicznego organizmu, jest szansa, że wreszcie porządnie się wyśpisz.

Melatonina to hormon produkowany przez szyszynkę, jednak jego wydzielanie spada wraz z wiekiem. Bierze udział w najważniejszych procesach w naszym organizmie. Ale przede wszystkim odpowiada za długość i jakość snu. Gdy zaczyna jej brakować pojawia się bezsenność, a także kłopoty z koncentracją, utrzymaniem prawidłowej wagi ciała, choroby serca i układu krążenia. Poziom melatoniny obniża się po czterdziestce, a także wówczas, gdy żyjemy z stresie i nieprawidłowo się odżywiamy.

Jedz z głową na bezsenność
Jednym z regulatorów produkcji melatoniny jest odpowiednia dieta. Trzymaj się kilku prostych zasad. Przede wszystkim nie przejadaj się. Rano sięgaj po produkty wysokobiałkowe (mięso, ryby, drób), wieczorem wybieraj węglowodany o niskim indeksie glikemicznym, czyli takie, które trawimy długo i powoli (pieczywo i makarony pełnoziarniste, kasze, ryż naturalny).Podwójnego espresso zastąp kawą zbożową. Unikaj też pobudzających napojów: mocnej herbaty, alkoholu. Zamiast tego wypij napar z melisy.

Dobra atmosfera w sypialni
Przed pójściem spać zadbaj o to, by w sypialni panował mrok. Telewizor, laptop, telefon komórkowy trzymaj w salonie. Im mniej światła, tym silniejszy sygnał dla organizmu, by zacząć produkcję melatoniny. Przed snem rób rzeczy, które cię uspokajają: poczytaj książkę, posłuchaj spokojnej muzyki.

Pomoc z zewnątrz na problemy z zasypianiem
Wiele osób niezmiernie chwali sobie stosowanie tabletek na sen z melatoniną. Teraz możesz sięgnąć po jeszcze lepszą forme melatoniny - Spray Melatonina Plus, który zawiera 1 mg melatoniny i wyciąg z melisy. Preparat dostępny jest w sprayu, co umożliwia wygodne stosowanie. Wystarczy krótko przed pójściem spać rozpylić go w jamie ustnej. Potem można już swobodnie zasnąć. Warto wiedzieć, że stosowanie Melatoniny Plus, w żaden sposób nie hamuje produkcji hormonu w organizmie i nie uzależnia. Cena ok. 14 zł za 20 ml. Jedno opakowanie wystarcza na 100 porcji.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl