Mapa strony
MAGVIT B₆ -  Odzyskaj witalność na wiosnę!

MAGVIT B₆ - Odzyskaj witalność na wiosnę!

Redakcja

Gdy nadchodzi wiosna często czujemy osłabienie, rozdrażnienie i ogólny spadek formy. Mamy problemy z koncentracją, brakuje mam energii i chęci do działania. Takie objawy często tłumaczymy sobie nadmiarem obowiązków, naturą lub trybem życia. Problemy z pamięcią i koncentracją, zaburzenia snu czy kłopoty krążeniowe, często wiążemy z poważniejszym schorzeniem. Tymczasem przyczyna może być banalna i niejednokrotnie prosta do usunięcia. Taki stan może być spowodowany brakiem promieni słonecznych oraz dietą ubogą w witaminy i mikroelementy. Niestety odpowiednie żywienie może nie wystarczyć. Codzienne menu należy wspomóc suplementacją bogatą w magnez i witaminy.

Magnez jest pierwiastkiem życia. Nazwa ta oddaje w pełni ważną rolę jaką pełni on w naszym organizmie . Każdego dnia w ciele człowieka zachodzi około 600 procesów biochemicznych, z czego blisko połowa odbywa się przy udziale magnezu. – Jest to pierwiastek występujący we wszystkich komórkach ludzkiego organizmu. Jest czynnikiem wzrostu, przywraca równowagę psychiczną oraz prawidłową pracę układu nerwowego, układu współczulnego, wzmacnia reakcje obronne organizmu, zwalcza uczulenia oraz procesy starzenia się, chroni organizm przed powstawaniem nowotworów, miażdżycy i zakrzepów, działa również przeciwstresowo. Jego niedobór może powodować ospałość, zmęczenie, rozdrażnienie czy bezsenność, nie sprzyja także wzmożonej aktywności fizycznej, co objawia się bólami mięśniowymi oraz brakiem apetytu. Witamina B6 uczestniczy w syntezie i regulacji czynności białek, głównie aminokwasów związanych z prawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Bierze również udział w syntezie kwasów nukleinowych, zapobiegając tym samym starzeniu się organizmu. Przeciwdziała nocnym skurczom mięśni i ich drętwieniu. Niedobór witaminy B6 może objawiać się dolegliwościami ze strony układu nerwowego, takimi jak pogorszenie nastroju, depresja czy obniżenie sprawności umysłowej. Poza tym mogą wystąpić stany zapalne, zmniejszenie odporności organizmu, zmęczenie i nudności. Połączenie magnezu z witaminą B6 tworzy zgrany duet, dzięki czemu w optymalny sposób uzupełniają i wzmacniają swoje właściwości.


Postaw na lek!
Magnez magnezowi nierówny - wybierając preparat zawierający magnez warto zwrócić uwagę na kilka istotnych faktów. Przede wszystkim należy stosować preparaty, które posiadają potwierdzoną badaniami skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Magnez zawarty w tabletce powinien zostać uwolniony w jelicie cienkim, miejscu gdzie jego wchłanianie jest największe. Większość dostępnych na rynku preparatów, pomimo wysokiej dawki jonów magnezu traci na efektywności ponieważ zaczynają się one rozpuszczać już w żołądku. Magvit B₆ zapewnia uwalnianie magnezu dopiero w jelitach, zapewniając tym samym jego lepsze wchłanianie. Drugą istotną kwestią, którą należy mieć na uwadze przy wyborze preparatu z magnezem jest to, aby efektywność wchłaniania magnezu do krwi była jak największa. Obecność witaminy B6 zwiększa ją o blisko 40%. Wszystkie te warunki spełnia jedyny w Polsce organiczny magnez w postaci tabletki dojelitowej jakim jest Magvit B₆

Skład MAGVIT B₆, (48 mg + 5 mg), tabletki dojelitowe.
Jedna tabletka zawiera: 48 mg jonów magnezu w postaci magnezu mleczanu dwuwodnego (Magnesii lactas) i 5 mg pirydoksyny chlorowodorku (Pyridoxini hydrochloridum).


Wskazania Terapeutyczne:
Profilaktycznie: Wskazaniem do podawania preparatu Magvit B₆ jest profilaktyka powikłań związanych z niedoborem magnezu i/lub witaminy B₆ oraz uzupełnienie stwierdzonych niedoborów tych związków w organizmie. Profilaktycznie Magvit B₆ zaleca się w stanach przewlekłego zmęczenia fizycznego i psychicznego, nadpobudliwości nerwowej, w sytuacjach wywołujących stres, depresjach, zaburzeniach snu, bólach mięśni, w zapobieganiu miażdżycy i zawałom serca.

Uzupełniająco: w hipomagnezemii wywołanej nałogowym paleniem tytoniu i spożywaniem alkoholu; długotrwałym stosowaniem leków przeczyszczających, środków antykoncepcyjnych i niektórych preparatów moczopędnych oraz diurezą osmotyczną u cukrzyków w przebiegu przewlekłej hiperglikemii.

Wspomagająco: Magvit B₆ znalazł zastosowanie jako uzupełnienie leczenia chorób serca i układu krążenia, takich jak nadciśnienie tętnicze, zastoinowa niewydolność krążenia, zaburzenia rytmu serca; w terapii atonicznych skurczów mięśni i drętwienia kończyn, w stanach depresji nerwowej, a także podczas rekonwalescencji po złamaniach kości lub w kompleksowym leczeniu osteoporozy.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, ciężka niewydolność nerek, hipermagnezemia, hiperwitaminoza B₆, blok przedsionkowo-komorowy, myasthenia gravis, parkinsonizm leczony L-dopą bez stosowania inhibitora obwodowej dekarboksylazy lewodopy, znaczne niedociśnienie tętnicze, zaburzenia wchłaniania z przewodu pokarmowego, biegunka.

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY: Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.
Produkt leczniczy wydawany bez przepisu lekarza – OTC

Sugerowana cena:
50 tab.: 15,80 zł
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl