Mapa strony
Nie chcę tabletki - inne sposoby na stres

Nie chcę tabletki - inne sposoby na stres

mgr farmacji Aleksandra Uruszczak-Wąsowicz

Wielu z nas dotyka stres – w pracy, w szkole, w życiu osobistym. Utrudnia codzienne funkcjonowanie: odpowiada za zmęczenie, nerwowość, problemy w koncentracji, pogorszenie stanu zdrowia. Wielu z nas szuka odpowiedzi na pytanie: „jak radzić sobie ze stresem”. Niektórzy sięgają po preparaty o działaniu uspokajającym. Jednak, preparaty z apteki to nie jedyne sposoby na stres.
Sposoby na stres
Ćwiczenia na stres
Warto uprawiać sport. Ćwiczenia pozwalają usunąć napięcia z ciała, dotleniają organizm, wyzwalają endorfiny, a wszystko to pomaga w walce ze stresem. Ćwiczenia dobrze jest dostosowywać do swojego poziomu i umiejętności. Nie mogą jednak być zbyt obciążające, by nie wywrzeć odwrotnego, negatywnego skutku.
Wellness – to zabiegi odprężające i relaksujące ciało. Znajdziemy je w ofercie licznych salonów SPA. Zabiegi wellness mają za cel poprawić samopoczucie, odprężyć, zrelaksować zarówno ciało, jak i umysł, zniwelować negatywne skutki stresu. Wellness to np. masaż kamieniami, masaż z użyciem czekolady.
Medytacja – głęboka praktyka wyciszenia myśli połączona z odpowiednim oddychaniem pomaga również na stres.
Rozmowa z psychoterapeutą – być może problem wymaga rozmowy z drugą osobą. Jeżeli czujemy taką potrzebę, nie wahajmy udać się po pomoc do gabinetu specjalisty.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl