Mapa strony
Skuteczne odchudzanie - sposoby na odchudzanie

Skuteczne odchudzanie - sposoby na odchudzanie

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Odchudzasz się i nie obserwujesz zadowalających efektów? A może chudniesz dzięki zastosowaniu jakiejś diety, ale po jej zakończeniu wracasz do dawnej wagi? Czy istnieje skuteczna dieta odchudzająca? Czy można schudnąć nie stosując żadnej specjalistycznej diety?

Odchudzanie
Odchudzanie to dążenie do zmniejszenia wagi ciała. Zwykle proces odchudzania zaczynamy mając konkretny cel, przykładowo spadek masy ciała do konkretnej wartości, lub spadek masy ciała pozwalający na ubranie od pewnego czasu za małej odzieży.
Odchudzanie można również rozważać w kontekście psychologicznym, jako dążenie do poprawy samooceny, lepsze postrzeganie swojej atrakcyjności i wzmocnienie silnej woli, w efekcie przezwyciężania nadwagi.
W trakcie odchudzania nie tylko tracimy kolejne kilogramy, ale również usprawniamy procesy trawienne, ograniczamy zapotrzebowanie na pokarm, przyspieszamy spalanie tłuszczów i usprawniamy tworzenie tkanki mięśniowej. Taki model odchudzania można uznać za skuteczny. Jednak nie polega on jedynie na wprowadzeniu odpowiedniej diety.
Sposoby na odchudzanie - "odchudzanie na zawołanie"
Głównymi sposobami odchudzania są diety i aktywność fizyczna. Zasób różnorodnych diet jest ogromny. Wszystkie różnią się miedzy sobą, stwarzając możliwość wyboru najbardziej nam odpowiadającej. Nie wszystkie jednak są bezpieczne.
Skuteczne diety odchudzające powinny ograniczać wielkość spożywanych porcji i sugerować o doborze odpowiednich - różnorodnych składników. Wcale nie ma konieczności stosowania się do restrykcyjnych jadłospisów. Wystarczy żywić się rozsądnie i stopniowo zmniejszać ilości przyjmowanych pokarmów (ale nie do przesadnie małych porcji).
Jak wiesz tłuszcze i cukier to podstawowe składniki żywieniowe, które powodują przytycie. Jeżeli będziesz ich unikał, masz sporą szansę na łatwe tracenie kilogramów. Warzywa, zboża i owoce dostarczają błonnika, który usprawnia pracę jelit, pozwalając na szybsze wydalenie zalegających mas kałowych. Pamiętaj, że działanie błonnika zależy od obecności wody. Jeżeli nawet dostarczych dużych ilości błonnika do organizmu, a nie popijesz ich szklanką wody, to nie możesz liczyć na korzyści związane z jego obecnością. Nie zapominaj też o zasadzie częstych, ale niewielkich posiłków. Lepiej zjeść sześć małych posiłków, niż dwa bardzo obfite.
Odchudzanie bez ćwiczeń fizycznych jest mało efektywne. I nie chodzi tylko o spadek masy ciała, ale także o nadanie mu jędrności. W procesie odchudzania nie możemy zapominać o skórze. Naciągnięta nadmiernymi kilogramami skóra powinna się obkurczać, tak aby nie powodować wrażenia jej nadmiernej ilości. Tylko aktywność fizyczna może w łatwy i skuteczny sposób przyczynić się do ujędrnienia ciała.
Preparaty (tabletki) na odchudzanie stanowią kolejny i coraz bardziej popularny sposób walki z nadwaga i otyłością. Dobranie odpowiednich składników w danym preparacie wspomaga proces odchudzania. Nie można jednak stosować preparatów na odchudzanie bez diety i aktywności fizycznej, bo wówczas efekty odchudzania będą zerowe.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl