Chrom

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Chrom

Chrom bez wątpienia jest sprzymierzeńcem osób gubiących zbędne kilogramy, gdyż pomaga poskromić apetyt na słodycze oraz napady „wilczego głodu”. Dlaczego jeszcze warto zadbać o właściwy poziom chromu w organizmie? Jakie produkty spożywać? A może lepiej sięgnąć po chrom w tabletkach?
Działanie chromu na organizm
Chrom wchodzi w skład czynnika tolerancji glukozy (GTF) i w związku z tym jest niezbędny do prawidłowego przebiegu procesów, związanych z metabolizmem węglowodanów. Chrom wzmagając działanie insuliny, chroni organizm przed nagłym spadkiem poziomu cukru we krwi i atakiem silnego głodu. Normalizując poziom glukozy we krwi, zmniejsza ochotę na słodycze, pomagając uniknąć spożywania pustych kalorii.
Źródła naturalne chromu
Aby dostarczyć do organizmu właściwą ilość chromu, warto zadbać, aby w codziennych posiłkach nie zabrakło: produktów z mąki pełnoziarnistej, orzechów, brokułów, sałaty, zielonego groszku, szpinaku, wątroby, czy wołowiny.
Objawy niedoboru chromu

Dzienne zapotrzebowanie na chrom wynosi u dorosłego człowieka w granicach 50-200 mcg (mikrogramów). Jeśli przez dłuższy okres czasu chrom dostarczany jest do organizmu w mniejszej ilości, mogą pojawić się objawy niedoboru chromu, w postaci: drażliwości, obniżonego nastroju, osłabienia, uczucia lęku, bólów głowy, nudności. Także silna ochota na słodycze może być jednym z objawów niedoboru chromu.
Chrom z apteki

Po preparaty z chromem sięgają najczęściej osoby, które chcą utracić zbędne kilogramy. Dla takich osób polecane są monopreparaty (zawierające tylko chrom) lub preparaty złożone, zawierające w swoim składzie oprócz chromu, także błonnik, wyciąg z ananasa, zieloną herbatę, witaminy oraz minerały.

Co ciekawe, preparaty z chromem są polecane pomocniczo, przy leczeniu cukrzycy, hipoglikemii, a także przy zwiększonym poziomie cholesterolu i trójglicerydów we krwi obwodowej.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl