Preparaty: zioła i tabletki na odchudzanie

Preparaty: zioła i tabletki na odchudzanie

mgr farmacji Kinga Dziwisz

W aptekach możesz znaleźć bardzo dużo preparatów wspomagających odchudzanie. Każdy z nich powinien być skuteczny, ale czy zawsze jest? W jaki sposób działają składniki preparatów odchudzających?

Preparaty na skuteczne odchudzanie - skład
Skuteczne środki wspomagające odchudzanie, to takie, które posiadają składniki znane z właściwości hamowania łaknienia, dające uczucie sytości, przyspieszające spalanie tłuszczy, czy ograniczające chęć spożywania słodyczy. Poznaj jakie składniki powinny zawierać suplementy na odchudzanie, aby faktycznie zadziałać:
* L-karnityna. Ułatwia spalanie kwasów tłuszczowych, zapobiega odkładaniu się tłuszczu zapasowego, nie dopuszcza do powrotu wagi sprzed odchudzania.
* Chrom. Znany głównie z właściwości hamowania zapotrzebowania na słodycze. Jego działanie polega na normalizacji wahań poziomu glukozy we krwi.
* Błonnik pokarmowy. Charakteryzuje się zdolnością do pęcznienia w przewodzie pokarmowym, dając uczucie sytości i wzmagając pasaż jelit (ułatwia wypróżnianie). Nie zapominaj, że działanie błonnika występuje tylko wówczas, gdy dostarczone zostaną płyny.
* CLA - sprzężony kwas linolowy. Aktywuje enzymy odpowiedzialne za przemiany lipidowe (tłuszczowe). Nie dochodzi zatem do odkładania się tłuszczu w formie zapasowej.
* HCA - kwas hydroksycytrynowy. Wpływa na przemiany cukrów i białek, ogranicza syntezę tłuszczów i obniża apetyt.
* Ocet jabłkowy. Charakteryzuje się zdolnością pobudzania metabolizmu, ograniczania wchłaniania węglowodanów (cukrów) i tłuszczów.
* Fasolamina - substancja pochodząca z białej fasoli. Przyczynia się do zmniejszonego trawienia i wchłaniania skrobi.
* Chitosan - włókna chitynowe. Redukują wchłanianie tłuszczów, pęczniejąc, dają uczucie sytości.
* Kofeina. Podnosi temperaturę ciała i pobudza przemianę materii. Korzystnie wpływa także na cellulit.
* Glukomannan. To substancja pęczniejąca w kontakcie z wodą i powodująca uczucie sytości.
* Kwasy omega-3. Badania dowodzą, że dieta bogata w kwasy omega-3 przyczynia się do spadku masy ciała, oraz zmniejszenia obwodu w talii.

Zioła na odchudzanie
* Morwa biała - redukuje wchłanianie cukrów, regulując równocześnie poziom glukozy we krwi. Zmniejsza potrzebę spożywania słodyczy.
* Ekstrakt z ananasa - pobudza przemianę materii.
* Orlistat. Blokuje działanie enzymów trawiących tłuszcze. Dzięki zastosowaniu orlistatu, tłuszcze są wydalane z organizmu.
* Wyciąg z zielonej herbaty. Działa moczopędnie, co w efekcie powoduje usuwanie nadmiaru wody z organizmu. Ponadto wpływa na aktywację procesu przemiany lipidów.
* Wyciąg z czerwonej herbaty. Wpływa korzystnie na metabolizm tłuszczów, prowokuje spalanie tłuszczu zapasowego.
Ważne jest jednak uświadomienie sobie, że bez wyrobienia prawidłowych nawyków żywieniowych, odchudzanie nigdy nie będzie skuteczne i bez efektu jo-jo. Preparat z apteki może jedynie wspomóc odchudzanie, ale nie przyniesie efektu bez własnego wysiłku.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl