Mapa strony
Zdrowe odchudzanie, a szybkie odchudzanie

Zdrowe odchudzanie, a szybkie odchudzanie

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Pamiętaj, że szybkość nie jest najważniejszą wytyczną w odchudzaniu. Może okazać się, że szybko schudniesz, a jeszcze szybciej powrócisz do wagi sprzed odchudzania, zaraz po zakończeniu drastycznej diety.

Zdrowe odchudzanie
Zdrowe odchudzanie to stopniowa utrata kolejnych kilogramów. Istnieją zalecenia dietetyczne, w których sugeruje się, że utrata jednego kilograma tygodniowo jest bezpieczna. Większa utrata może skutkować pogorszeniem zdrowia, trudnościami przy najmniejszym wysiłku, a często także silnym odwodnieniem. Zdrowa dieta to dieta, która ci smakuje i możesz ją stosować przez lata, utrzymując prawidłową wagę.

Czym jest efekt jo-jo?
Efekt jo-jo to szybki powrót do wagi sprzed rozpoczętego odchudzania, lub nawet przybranie jeszcze dodatkowych kilogramów, po zakończeniu stosowania diety odchudzającej. Skąd wynika efekt jo-jo? Właśnie ze stosowania szybkiego odchudzania. Jeśli wprowadzisz ścisłą dietę, pełną wyrzeczeń i schudniesz w szybkim czasie kilka kilogramów, to możesz być pewny, że twoja waga nie będzie stabilna. Rygorystyczne diety mają jedną podstawową wadę - zmieniają zupełnie nasze nawyki żywieniowe. Wytrwanie w nowym sposobie żywienia, często nie zawierającym lubianych pokarmów, ma swoje granice. Zwykle po kilku tygodniach, lub miesiącach odstawiasz dietę, bo zrzuciłeś satysfakcjonującą cię ilość kilogramów. I jak teraz będziesz się odżywiał? Bardzo prawdopodobne, że wrócisz do sposobu odżywiania, który stosowałeś przed rozpoczęciem diety. Efektem takiego działania będzie przytycie.

Jak się odchudzać, żeby nie doszło do efektu jo-jo?
Modyfikuj dietę stopniowo. Co to znaczy? To znaczy, że możesz jeść to co lubisz, ale musisz zrezygnować z dużych porcji danych pokarmów. Jeżeli twoja dieta obfituje w tłuszcze nasycone (masło, margaryny, olej) to spróbuj zamienić je na oliwę z oliwek. Bardzo ważnym aspektem odchudzania jest dobór potraw pod względem smakowym. Poszukaj przypraw, które będą ci smakować i dodawaj je do potraw. Spróbuj grillować mięso i warzywa, lub smażyć bez tłuszczu, dodając sporo przypraw, a przekonasz się jak bogaty smak możesz wówczas uzyskać. Jeżeli jesteś zwolennikiem słodyczy, postaraj się je jadać rzadziej i nie w godzinach wieczornych. Wypicie szklanki wody, może osłabić twoje pragnienie na słodkości. Słodzisz herbatę i kawę kilkoma łyżeczkami cukru lub miodu? Spróbuj stopniowo zmniejszać jego ilość. Zobaczysz, że po kilku tygodniach, będziesz słodził znacznie mniej, a twoja waga będzie ci dostarczać satysfakcji i motywacji do dalszego racjonalnego żywienia.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl