Mapa strony
Stres, przemęczenie, ospałość… Jak szybko pozbyć się senności poprawić sobie samopoczucie?

Stres, przemęczenie, ospałość… Jak szybko pozbyć się senności poprawić sobie samopoczucie?

Redakcja

Niektórzy sięgają po leki na uspokojenie, inni wolą sport lub zakupy. Co Ty najczęściej wybierasz gdy dopadnie Cię stres? A może warto zadbać o siebie zanim zginiesz pod natłokiem obowiązków? Lepsza organizacja pracy i większa wydolność pozwolą szybciej i sprawniej poradzić sobie z codziennymi zadaniami i więcej czasu zostanie na przyjemności. Pomóż sobie sięgając do skarbnicy natury. Przy narażeniu na stres i przemęczenie warto sięgnąć po suplement diety Hepi, który zawiera zestaw składników korzystnie wpływających na nastrój i samopoczucie. Został opracowany z myślą o kobietach, narażonych na stres i nadmierne przemęczenie.

Kofeina w kapsułce?
Litry kawy, jakie wypijamy codziennie mają nam pomóc skupić się na pracy, odpędzić senność i zmęczenie. Mało kto wie, że ta sama kofeina, która znajduje się w ziarnach kawy występuje również w ziarnach innej rośliny, guarany. W odróżnieniu od kawy pobudzenie guaraną trwa dłużej i jest łagodniejsze. Guarana tradycyjne od wieków używana była jako środek pobudzający przez Indian z Amazonii. Plemię Guarna, od którego pochodzi nazwa rośliny, stosowało napar z ziaren zawsze wtedy, gdy potrzebowano dodatkowej dawki energii i jasności umysłu. Roślina wzbudziła duże zainteresowanie naukowców, którzy gruntownie zbadali jej wpływ na ludzki organizm i wyizolowali wszystkie czynne składniki.
Guarana przebadane przez naukowców
Laboratoria potwierdziły, że stosowanie guarany nie niesie większych zagrożeń niż picie kawy, w związku z czym od kilkudziesięciu lat guarana jest wykorzystywana przez przemysł spożywczy i farmaceutyczny. Roślina zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną, stąd wojownicy rytualnie pili napar z guarany przed wyruszeniem na polowanie. Umożliwiało im to zwiększenie czujności i koncentracji. Czasami Indianie żuli nasiona, aby uchronić się przed sennością, jednak gorzki smak sprawia, że obecnie stosuje się raczej skoncentrowane wyciągi z guarany w postaci proszku czy tabletek lub mocno rozcieńczony w słodkich napojach energetyzujących.

Podnosi wydolność nie tylko sportowców
Brazylijczycy cenią guaranę za sposób w jaki oddziałuje na organizm. Obecnie na terenie Brazylii z łatwością można dostać napoje z wyciągiem z guarany, gumy do żucia czy nawet pobudzające słodycze. Z Ameryki Południowej moda na guaranę rozprzestrzeniła sie do USA i Europy. Początkowo guaranę stosowali sportowcy i osoby pracujące w nocy w zawodach wymagających skupienia i sprawności umysłu, obecnie guaranę doceniają zwłaszcza osoby obciążone nadmiarem obowiązków, potrzebujące naturalnego wsparcia z natury w trudnym dla siebie okresie życia. Od kilku lat produkty z guaraną są dostępne w Polsce, np. w tabletkach Hepi, które ponadto bogate są w inną ważną dla sprawnego funkcjonowania mózgu substancję – kwas tłuszczowy DHA.

DHA dla pracy mózgu
Duże ilości DHA występują w naszym mózgu, sercu i oczach, dlatego ma duże znaczenie właśnie dla tych organów. Pozytywny wpływ DHA na rozwój i funkcjonowanie mózgu został potwierdzony licznymi badaniami. Kwas omega-3 DHA wpływa na utrzymanie sprawności istniejących neuronów, kondycję pamięci i koncentracji, ostrości wzroku, funkcji intelektualnych i samopoczucia.

Mózg w dobrej kondycji dzięki właściwej diecie
Coraz większym zainteresowaniem cieszy się zastosowanie diety do poprawy funkcji umysłowych u osób dorosłych. W przypadku dorosłych kwasy omega-3 mają wpływ na poprawę funkcji intelektualnych, pamięci, koncentracji, wzroku. W tym przypadku ich poprawa nie jest skutkiem przyrostu lub rozwoju tkanki nerwowej, lecz wynika z utrzymania sprawności istniejących neuronów lub zmian w tempie uwalniania bądź odbierania przekaźników nerwowych powodujących zmiany nastroju, ostrości zmysłów lub zdolności poznawczych.

Wielonienasycony kwas tłuszczony omega-3 DHA znajduje się tylko w produktach morskich, takich jak tłuste ryby, owoce morza, algi. Organizm może co prawda sam produkować kwasy omega-3 z krótkołańcuchowych kwasów alfa - linolenowych (ALA) znajdujących się np. w orzechach włoskich, oleju lnianym, sojowym i rzepakowym oraz zielonych warzywa liściastych, ale efektywność przetwarzania kwasów ALA w omega-3 jest niska. Konwersja ALA w DHA może wynosić do 9%, ale zazwyczaj nie przekracza 1%, co oznacza, że ze 100 gramów przyjętych przez organizm kwasów ALA można uzyskać 1 gram DHA. Dlatego tak istotna jest właściwa dieta bądź suplementacja.

Ważne dla pracy mózgu
substancje zamknięte w kapsułce Hepi to:
  • Kwas DHA (dokozaheksaenowy) zawarty w oleju z alg morskich bierze udział w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania mózgu.
  • Paulinia guarana jest źródłem kofeiny, która pomaga zwiększyć koncentrację i czujność.
  • Kwas foliowy i witamina B12 mogą przyczyniać się do redukcji zmęczenia.
  • Witamina B6 przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.


Więcej informacji i test poziomu szczęścia znajdziesz na stronie www.hepi24.pl

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl