Mapa strony
Jak odetkać zapchane ucho?

Jak odetkać zapchane ucho?

Redakcja

Zwykle gdy pojawia się problem z zatkanym uchem próbujemy radzić sobie sami. Większość osób usuwa woskowinę patyczkami do uszu. Skutkiem tego jest niestety wpychanie wydzieliny głębiej do przewodu słuchowego. Woskowina zbija się wtedy w gruby czop, który twardnieje i tworzy zator. Bardzo często odczuwamy wtedy ból, dyskomfort, swędzenie albo zauważamy znaczne pogorszenie się słuchu. W takim przypadku należy udać się do lekarza, który przepłucze ucho. Zanim lekarz przeprowadzi taki zabieg, najprawdopodobniej zleci zastosowanie odpowiedniego preparatu, który zmiękczy woskowinę i ułatwi jej usunięcie przy kolejnej wizycie. Jeśli i nas spotka problem z zatkanym uchem najlepiej od razu udać się do apteki i zapytać o preparat ułatwiający oczyszczanie uszu, np. Vaxol. To produkt, który zastosowany 1-2 razy dziennie przez około 4 dni przed wizytą u lekarza, ułatwi usunięcie korka z ucha, a nawet usunie całkowicie problem i wizyta u lekarza nie będzie już w ogóle konieczna.
Najlepiej jednak unikać zatykania uszu i regularnie stosować odpowiedni preparat do ich czyszczenia. I w tym zadaniu produkt Vaxol również idealnie się sprawdzi, gdyż skutecznie wspomaga naturalny proces samooczyszczania uszu. Jest bezpieczny, gdyż zawiera jedynie oliwę z oliwek, przygotowaną ściśle według standardów farmaceutycznych. To sprawia, że produkt można stosować regularnie i bez ograniczeń czasowych oraz wiekowych. Oliwa z oliwek wspomaga proces samooczyszczania ucha, a dodatkowo natłuszcza naskórek. Pomaga także zapobiegać rozwojowi bakterii i grzybów, tworząc swoistą tarczę ochronną przed infekcjami. Preparat Vaxol jako jedyny posiada Rekomendację Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów Dziecięcych, Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów, Chirurgów Głowy i Szyi oraz jest polecany przez WOPR.
Nadmierne wydzielanie woskowiny to jedno ze wskazań do stosowania preparatu Vaxol. Dzięki unikalnym pielęgnacyjnym właściwościom Vaxol polecany jest także osobom starszym. Ze względu na proces starzenia się organizmu u niektórych seniorów gruczoły łojowe znajdujące się w uszach produkują coraz mniej woskowiny. To z kolei sprzyja uciążliwemu swędzeniu uszu, infekcjom i podrażnieniom przewodu słuchowego. Łagodnie działająca oliwa z oliwek chroni przewód słuchowy tworząc ochronny film lipidowy.
Vaxol ma specjalnie wyprofilowaną końcówkę aplikatora, która zabezpiecza przed zbyt głębokim wsunięciem jej do ucha. Forma sprayu jest o wiele wygodniejsza od kropli, które zwykle wyciekają z ucha i są dość niewygodne w dozowaniu. Spray Vaxol można aplikować praktycznie w każdej pozycji. To idealne rozwiązanie zwłaszcza w przypadku małych dzieci.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl