Mapa strony
Leki, ćwiczenia mięśni Kegla. Leczenie nietrzymania moczu.

Leki, ćwiczenia mięśni Kegla. Leczenie nietrzymania moczu.

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Nietrzymanie moczu to powszechny problem osób w średnim wieku, a zwłaszcza kobiet po 45 roku życia, które ze względu na zmiany hormonalne zachodzące w ich organizmie, narażone są na wystąpienie tej krępującej dolegliwości.

Leczenie nietrzymania moczu ma na celu przede wszystkim poprawę komfortu życia pacjenta i zapobieganie nasileniu się nieprzyjemnej dolegliwości.

Jeśli przyczyną nietrzymania moczu są zmiany hormonalne okresu okołomenopauzalnego, leczenie polega najczęściej na wprowadzeniu u pacjentki hormonalnej terapii zastępczej. Zdarza się również, że nietrzymanie moczu wynika z tzw. nadreaktywności pęcherza moczowego. Wtedy stosuje się u pacjentów terapię farmakologiczną, lekami antycholinergicznymi.

Niekiedy lekarz zaleca przeprowadzenie zabiegu operacyjnego, podczas którego dokonuje się przywrócenia prawidłowego, fizjologicznego ułożenia poszczególnych narządów układu moczowego, dzięki czemu wyraźnie zmniejsza się problem nietrzymania moczu.

Zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu nietrzymania moczu skuteczne okazują się ćwiczenia mięśni Kegla, polegające na zaciskaniu mięśni dna miednicy. Mięśnie Kegla są odpowiedzialne m.in. za utrzymanie narządów w prawidłowym położeniu. Kiedy mięśnie te ulegną osłabieniu (np. na skutek: zmian hormonalnych okresu menopauzy, ciężkiej pracy fizycznej, ciężkiego porodu) może dojść do wystąpienia wysiłkowego nietrzymania moczu. Regularne ćwiczenie mięśni dna miednicy ma na celu poprawę ich elastyczności, dzięki czemu można zmniejszyć problem popuszczania moczu.

Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - Leki, ćwiczenia mięśni Kegla. Leczenie nietrzymania moczu.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Pain Gone na bóle różnego pochodzenia

Technika prądów Tens znana, stosowana w medycynie i wykorzystana w tym urządzeniu, jest to przenośny generator prądu Tens, myślę że nie jeden pacjent byłby zadowolny gdyby lekarz przepisał mu takie urządzenie, które nie ma skutków ubocznych jak leki przeciwbólowe.
14-05-2014 14:40
Dodał: ola37

URZĄDZENIE PRZECIWBÓLOWE PAIN GONE

http://paingone.
14-05-2014 14:47
Dodał: ola37

Omega 3 - który preparat najtańszy?

Jesli stosujecie omega 3 albo kupujecie dla dzieci, to pewnie już się zorientowaliscie ze ceny mogą być bardzo rózne, szczególnie tych preparatów dla dzieci.
17-07-2015 18:37
Dodał: Mirka72

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi
copyright by Vivamax 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl