Mapa strony
Kwas hialuronowy w tabletkach - jak działa na skórę

Kwas hialuronowy w tabletkach - jak działa na skórę

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Kwas hialuronowy znany jest przede wszystkim, jako składnik kremów pielęgnacyjnych do twarzy, ze względu na właściwości zatrzymywania wody w głębszych warstwach skóry i nawilżania cery. Kwas hialuronowy znajdziesz nie tylko w kremach. Także tabletki i kremy na cerę mogą zawierać w swoim składzie tę substancję. Czy wiesz jak działa kwas hialuronowy w tabletkach?
Kwas hialuronowy stosowany doustnie wykazuje działanie głęboko nawilżające, poprzez zatrzymywanie wody w skórze i hamowanie jej nadmiernej utraty. Kwas hialuronowy także stymuluje odnowę komórek, korzystnie wpływając na procesy regeneracji skóry. Ponadto, jako antyoksydant, skutecznie chroni komórki skóry przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników tlenowych, wykazując działanie przeciwstarzeniowe.
Wielokierunkowe działanie kwasu hialuronowego sprawia więc, że przy regularnym stosowaniu tabletek z tym składnikiem, wygląd i kondycja skóry ulegają poprawie: rośnie poziom nawilżenia skóry, wypełniają się zmarszczki, a skóra uzyskuje promienny wygląd i naturalny blask.
Co ciekawe, kwas hialuronowy w kapsułkach działa korzystnie nie tylko na wygląd skóry, ale również na stan stawów, gdyż wpływa dobroczynnie na jakość mazi stawowej – substancji poślizgowej w stawach. Regularne stosowanie kwasu hialuronowego pozwala wyraźnie złagodzić dolegliwości bólowe ze strony stawów.

Pamiętaj, że pierwsze efekty stosowania kwasu hialuronowego w tabletkach nie pojawiają się z dnia na dzień. Dopiero po kilku tygodniach systematycznego przyjmowania preparatu, zauważysz poprawę kondycji swojej cery.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl