Mapa strony
 • lepszylek.pl
 • Czytelnia
 • Nowości
 • Nowość! Trójaktywna emulsja do ciała Emolium P – kojący „opatrunek” dla skóry atopowej w okresie zaostrzeń
Nowość! Trójaktywna emulsja do ciała Emolium P – kojący „opatrunek” dla skóry atopowej w okresie zaostrzeń

Nowość! Trójaktywna emulsja do ciała Emolium P – kojący „opatrunek” dla skóry atopowej w okresie zaostrzeń

Redakcja

Nadchodzący okres jesienno-zimowy to szczególnie trudny czas dla atopików. Niekorzystne czynniki zewnętrzne, takie jak suche powietrze czy niska temperatura sprzyjają zaostrzeniu objawów atopowego zapalenia skóry. Nadmiernie sucha skóra jest popękana i swędząca, a uporczywe drapanie może prowadzić do infekcji bakteryjnych. W odpowiedzi na ten problem specjalistyczna seria produktów Emolium P dedykowana skórze bardzo suchej, swędzącej i atopowej została poszerzona o nowy produkt – Trójaktywną emulsję do ciała. Kompleksowa formuła długotrwale odżywia i nawilża, łagodzi świąd oraz minimalizuje ryzyko rozwoju bakterii na skórze.

Chłodniejsze pory roku nie są sprzymierzeńcem osób cierpiących na atopowe zapalenie skóry. Powrót po wakacyjnym lenistwie do codziennych obowiązków wiąże się ze stresem, który wzmaga uciążliwe objawy. Mróz, niska wilgotność w ogrzewanych pomieszczeniach i klimatyzacja powodują, że skóra szybciej traci wodę, staje się sucha, zaczerwieniona, szorstka i popękana. Brakuje jej natłuszczenia, nawilżenia, a w jej składzie jest zbyt mało lipidów międzykomórkowych. Często łuszczy się i daje uczucie ściągnięcia, a także swędzi. Uporczywe swędzenie wywołuje chęć drapania, które zwiększa podrażnienia, intensyfikując tym samym przykre dolegliwości. W efekcie stan naskórka ulega pogorszeniu. Staje się on podatny na przenikanie alergenów zgromadzonych w rzadziej wietrzonych zimą mieszkaniach oraz bakterii, co pogłębia już istniejące zmiany skórne i może prowadzić do infekcji. Zalecane jest wtedy stosowanie specjalistycznych preparatów o działaniu wielokierunkowym.
Trójaktywna emulsja do ciała Emolium P jest przeznaczona dla skóry bardzo suchej, swędzącej i atopowej. Preparat posiada wieloskładnikową formułę, która działa na kilku płaszczyznach:
 • nawilża i odżywia, odbudowuje barierę lipidową naskórka . Olej canola wraz z hialuronianem sodu regenerują naturalną lipidową strukturę naskórka, ograniczając nadmierną utratę wody (TEWL). Zapewniają długotrwałe nawilżenie skóry.
 • łagodzi nieprzyjemne uczucie świądu. Stimu-Tex wraz z polidokanolem i trójglicerydami z kukurydzy odbudowują barierę ochronna naskórka, łagodzą świąd i sprawiają, że skóra staje się mniej podatna na podrażnienia.
 • Minimalizuje ryzyko rozwoju bakterii. Evosina ogranicza rozwój bakterii na skórze.


Sposób użycia:
Nanieść emulsję na oczyszczona i lekko osuszoną skórę ciała i delikatnie wmasować. Można powtarzać aplikację kilka razy dziennie, jeśli zachodzi konieczność.

Składniki aktywne Trójaktywnej emulsji do ciała Emolium P:
 • Stimu-Tex® – wosk pozyskany na drodze ekstrakcji z wysłodzin jęczmiennych. Zmniejsza świąd i regeneruje uszkodzony naskórek.
 • Evosina® – pochodna kwasu usinowego o udowodnionym działaniu antybakteryjnym. Zmniejsza liczbę bakterii występujących na powierzchni skóry, chroniąc ją przed powtarzaniem się stanów zapalnych naskórka spowodowanych infekcją bakteryjną.
 • Polidokanol – substancja o działaniu miejscowo znieczulającym, przeciwbólowym. Przynosi ulgę skórze podrażnionej i swędzącej.
 • Trójglicerydy z kukurydzy – wzmacniają barierę hydrolipidową, natłuszczając naskórek i redukując przeznaskórkową utratę wody (TEWL). Wpływają na poprawę sprężystości i elastyczności skóry. Posiadają właściwości ograniczające świąd oraz podrażnienia.
 • Hialuronian sodu – składnik naturalnie występujący w skórze. Wnika w głąb skóry i skutecznie zabezpiecza ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych, tworząc na jej powierzchni ochronny filtr. Wiąże wodę w naskórku.
 • Olej canola – naturalny olej roślinny pochodzący z nasion rzepaku (Brassica napus lub Brassica campestris). Źródło jedno- i wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki wysokiej zawartości witaminy E posiada silne działanie łagodzące i przeciwzapalne. Trwale nawilża, natłuszcza oraz wygładza naskórek.

Emolium P jest dostępne w aptekach, bez recepty.
W linii Emolium P znajdują się ponadto: Krem trójaktywny (cena: ok 29 zł, 50 ml), Trójaktywna emulsja do kąpieli (cena: ok 34 zł, 200 ml) oraz Trójaktywny kojący żel do mycia ciała (cena: ok 35 zł, 200 ml).

Artykuł na podstawie materiałów prasowych producenta.
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl