Mapa strony
Leczenie otyłości - proces wieloetapowy.

Leczenie otyłości - proces wieloetapowy.

Redakcja

Nikt z nas nie lubi długo czekać w kolejce, długo rozwiązywać zadania powierzone nam w pracy, a tym bardziej długo zmagać się z kilogramami, jednak w kwestii walki z nadwagą potrzebny jest czas, aby efekty były stałe i satysfakcjonujące.
Leczenie otyłości, bo tak powinno mówić się o tym procesie jest leczeniem choroby, która dotyka w mniejszym bądź większym stopniu coraz więcej ludzi, dlatego nie łudźmy się, że poradzi sobie z tym jakaś dieta cud czy 7-dniowy program odchudzający.
Dlaczego tyjemy?
Obecnie otyłość jest jednym z największych problemem społeczeństw wysokorozwiniętych, a przyczyny jej to najczęściej:
  • Tak zwane przekarmienie, czyli zbyt duża ilość dostarczanego pożywienia w stosunku do zapotrzebowania organizmu.
  • Czynniki genetyczne, biologiczne i farmakologiczne.
  • Czynniki środowiskowe – brak aktywności fizycznej, zła dieta.
  • Czynniki psychologiczne- zaburzenia nastroju i tak zwane „zajadanie” problemów.

Jak widać są to bardzo różnorodne przyczyny, których wyjaśnieniem i leczeniem musi zająć się sztab ludzi. Kliniki Leczenia Otyłości udostępniają pacjentom długofalowe programy leczenia otyłości z udziałem lekarzy specjalistów, dietetyków, psychologów oraz rehabilitantów. Dopiero taki zespół jest w stanie rozpocząć i prowadzić prawidłowy proces leczenia, który trwa dość długo.
Przebieg takiego pozbywania się kilogramów przynosi nie tylko efekty wizualne, wpływające na poprawę naszego samopoczucia, ale przede wszystkim efekty zdrowotne przekładające się na lepsze wyniki laboratoryjne czy wręcz na eliminację schorzeń. Nie można także zapomnieć o lepszej sprawności fizycznej, dzięki której codzienne funkcjonowanie staje się łatwiejsze.
Planując odchudzanie nie myślmy naiwnie, że sami poradzimy sobie z redukcją kilogramów, bo eliminacja pewnych składników odżywczych czy zwiększona aktywność fizyczna bez pomocy specjalisty może spowodować uraz bądź szybki efekt jo-jo.
Jeśli odchudzanie, to tylko z pomocą specjalisty pamiętajmy o tym.
*
Internetowy Katalog Klinik eKliniki.pl prezentuje placówki medyczne świadczące usługi w porozumieniu z Narodowym Funduszem Zdrowia, jak i typowo prywatne ośrodki medyczne. Wprowadzony podział na województwa, miasta a także specjalizacje poszczególnych ośrodków ułatwi Państwu poszukiwania najbardziej pożądanej placówki. Składanie zapytań do wszystkich obiektów zamieszczonych w katalogu jest bezwzględnie darmowe. Polecamy.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl