Czy testy owulacyjne są wiarygodne

Czy testy owulacyjne są wiarygodne

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Domowe testy owulacyjne służą do określenia w pewnym przybliżeniu momentu wystąpienia owulacji. W zależności od rodzaju testu, producenci podają na opakowaniu ich wiarygodność. Najczęściej wynosi ona około 99% w badaniach laboratoryjnych oraz 96% w badaniach klinicznych. Wartości te wskazują, że przy prawidłowym wykonaniu domowego testu owulacyjnego, poprawny wynik pojawia się u 96% kobiet, czyli u 96 na 100 kobiet wykonujących badanie. Pamiętaj, że jedynie prawidłowo wykonany test, zgodnie z zaleceniami podanymi na opakowaniu, daje wiarygodny wynik.
Zwróć jednak uwagę na fakt, że kiedy stosujesz leki hormonalne, jesteś w okresie menopauzy lub karmisz piersią wynik prawidłowo przeprowadzonego testu może być fałszywy.
Domowe testy owulacyjne mają za zadanie pomóc parom starającym się o dziecko, wyznaczyć najbardziej prawdopodobny moment zapłodnienia. Jeśli nie planujesz potomstwa, testy nie mogą stanowić metody antykoncepcyjnej.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl