Mapa strony
Zdrowe święta z Essentiale Forte. Ulga w dolegliwościach wątroby

Zdrowe święta z Essentiale Forte. Ulga w dolegliwościach wątroby

Redakcja

Zbliżający się okres świąt i karnawału sprzyja spotkaniom z najbliższymi, delektowaniu się przysmakami i folgowaniu podniebieniu. Błędy dietetyczne mogą mieć negatywny wpływ na kondycję naszej wątroby, która jest odpowiedzialna za prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.

Korzystając z suto zastawionego stołu, warto wspomóc jej regenerację roślinnym preparatem Essentiale® Forte, który zawiera fosfatydylocholinę - naturalny budulec komórek wątroby.

Kondycja wątroby znajduje odzwierciedlenie w naszym wyglądzie i samopoczuciu. Wątroba jest odpowiedzialna za tak ważne funkcje, jak detoksykacja, prawidłowy przebieg procesów metabolicznych, filtrowanie i magazynowanie związków w organizmie. Nasze zdrowie zależy więc
w dużej mierze od stanu wątroby. Zaszkodzić jej mogą czynniki biologiczne, fizyczne i chemiczne. Negatywny wpływ wywierają na nią infekcje wirusowe, spożywanie alkoholu, przejadanie się oraz stosowanie niektórych leków. Leki stanowią zaledwie tło dla wyżej wymienionych czynników uszkadzających wątrobę, ważne są też powody metaboliczne lub autoimmunologiczne. Ból, ucisk czy rozpieranie w okolicach wątroby mogą oznaczać, że doszło do uszkodzenia jej komórek jak dzieje się w chorobach miąższu (np. w zapaleniach wirusowych czy alkoholowej chorobie wątroby) Może to powodować zaburzenia pracy całego organu. Ten ważny sygnał nie powinien być bagatelizowany. Porada lekarska, odpowiednia dieta, aktywność fizyczna i preparaty wspomagające regenerację wątrobyi złagodzą objawy i przyczynią się do odbudowy uszkodzonych komórek.

Co w wątrobie piszczy?

W schorzeniach wątroby spowodowanych toksynami, reakcjami immunologicznymi, procesami zapalnymi, alergicznymi czy metabolicznymi dochodzi do zniszczenia błon komórek wątrobowych
i tworzenia się ubytków fosfolipidowych. Fosfolipidy są jednym z rodzajów lipidów czyli tłuszczów, które stanowią m.in. składnik błon biologicznych. Fosfolipidy niezbędne pełnią także szereg ważnych funkcji, m.in. w trawieniu tłuszczów i wchłanianiu rozpuszczonych w nich witamin, zwiększaniu rozpuszczalności cholesterolu w żółci, korzystnym działaniu przeciwmiażdżycowym (np. poprzez normalizację poziomu cząsteczek zawierających cholesterol, trójglicerydy), poprawie przepływu krwi w naczyniach poprzez zmniejszanie przylegania krwinek płytkowych przy jednoczesnym zwiększeniu elastyczności krwinek czerwonych.
Istnieje wiele rodzajów fosfolipidów, a jednym z najważniejszych jest fosfatydylocholina, która stanowi budulec błon komórkowych. Podana doustnie dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego i zostaje wbudowana w komórki wątrobowe, przede wszystkim w ich błony.

Naturalnie doskonałe

Essentiale Forte® zawiera wysoko oczyszczoną fosfatydylocholinę naturalną substancję pochodzącą z nasion sojowych. Fosfatydylocholina jest obecna w komórkach naszego organizmu, będąc składnikiem błon komórkowych. Wbudowywanie fosfatydylocholiny w uszkodzone komórki powoduje uzupełnienie istniejących ubytków powstałych wskutek procesu chorobowego lub działania toksycznego oraz przyspiesza regenerację i stabilizację błon komórkowych.
Essentiale® Forte wykorzystuje naturalne możliwości fosfadylocholiny wspierając regenerację komórek wątroby, wbudowując się w nie. Kuracja Essentiale® Forte przynosi ulgę w dolegliwościach wątroby. Wnikając w komórki wątroby, fosfatydylocholina staje się integralną częścią organizmu. Jej jakość w preparacie Essentiale® Forte utrzymywana jest na najwyższym poziomie. Potwierdzają to liczne badania kliniczne i 50-letnia tradycja stosowania leku. Dawka dwóch tabletek przyjmowanych 3 razy dziennie w połączeniu z odpowiednią dietą i unikaniu toksycznych czynników szkodliwych przyniosą ulgę w dolegliwościach wątroby. Jeśli po kilku dniach leczenia objawy pozostaną - należy skontaktować się z lekarzem.
Essentiale® Forte 300 mg dostępne wyłącznie w aptekach. Średnia cena detaliczna: 25,99 PLN
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl