Mapa strony
Nowość od Emolium! Krem ochronny przeciw odparzeniom. Kompletny emolient do skóry wrażliwej i podrażnionej

Nowość od Emolium! Krem ochronny przeciw odparzeniom. Kompletny emolient do skóry wrażliwej i podrażnionej

Redakcja

Odparzenia skóry czy zaczerwienione i podrażnione miejsca, które szczypią i swędzą, to nie tylko zmora maluchów, ale także dorosłych. Dolegliwościom tym można jednak skutecznie zapobiegać, a gdy już się pojawią, właściwie zadbać o skórę.
W przypadku dzieci mamy do czynienia z odparzeniem odpieluszkowym lub zaczerwienieniem i podrażnieniem skóry w okolicy pieluszkowej, częstym problemem okresu niemowlęcego. U dorosłych przyczyną odparzeń może być m.in. stykanie i ocieranie się o siebie powierzchni wilgotnych od potu. Nadchodzący okres wiosenno - letni i letnie spacery mogą dodatkowo nasilić ten problem, gdyż skóra pod pieluszką cały czas jest lekko wilgotna. Dzieci mogą nawet odczuwać ból, który pediatrzy porównują z tym, jaki pojawia się po poparzeniu słonecznym.

Aby zapobiec tym objawom i skutecznie łagodzić dolegliwości, marka Emolium poszerzyła swoją gamę o nowy produkt - Krem ochronny przeciw odparzeniom, będący kompletnym emolientem zalecanym do codziennej pielęgnacji wrażliwej, suchej i skłonnej do podrażnień skóry dzieci i dorosłych.

Powszechnie uważa się, że odparzenia i pieluszkowe zapalenie skóry dzieci są wynikiem zbyt rzadkiego zmieniania pieluchy. Ale odparzenia mogą też spowodować inne czynniki, jak np. biegunki lub podwyższona temperatura ciała, występujące jako skutek antybiotykoterapii, ząbkowania czy szczepień. Zmiany powodują duży dyskomfort, dziecko staje się niespokojne, płaczliwe i rozdrażnione.

W grupie dorosłych na odparzenia skarżą się najczęściej osoby otyłe, u których pojawiają się one w zagłębieniach fałdów skórnych, pod biustem, brzuchem i między pośladkami, w pachwinach, pod pachami i po wewnętrznej stronie ud. Przypadłość ta dotyka również często osoby uprawiające sport czy noszące nieodpowiednią bieliznę, a także przebywające długo w jednej pozycji, np. przewlekle chore.

W obu przypadkach odparzona skóra jest zaczerwieniona, wilgotna, szorstka. Łatwo powstają na niej bolesne rany. Skóra swędzi i piecze, co sprzyja rozwojowi infekcji bakteryjnych lub grzybiczych.

Nowy preparat w marce Emolium - Krem ochronny przeciw odparzeniom, dzięki zastosowanym składnikom aktywnym, posiada wieloskładnikową formułę, która działa na kilku płaszczyznach:
  • działa profilaktycznie (prewencja), przy regularnym stosowaniu chroni przed powstaniem odparzeń i skutecznie łagodzi już powstałe podrażnienia skóry (interwencja) - tlenek cynku, medilan, alantoina i pantenol
  • zapewnia stały poziom nawilżenia i natłuszczenia - olej canola, masło shea, witamina E
  • reguluje równowagę skóry poprzez stymulację korzystnej mikroflory bakteryjnej, wspomaga „dobrą” florę bakteryjną organizmu – prebiotyk Biolin (pierwszy produkt na rynku emolientów z tym składnikiem).


Posiada pozytywną ocenę Instytutu Matki i Dziecka. Jest skuteczny i dobrze tolerowany, bezpieczny dla niemowląt i dzieci.

Sposób użycia:
  • Należy nanieść cienką warstwę kremu na dokładnie oczyszczoną i osuszoną skórę. Szczególnie zalecane jest używanie kremu po każdej zmianie pieluszki i po kąpieli.
  • Pojemność: 75 ml
  • Cena: 25 zł


Składniki aktywne Kremu ochronnego przeciw odparzeniom
  • Biolin – prebiotyk posiadający unikalne właściwości regulowania równowagi skóry poprzez stymulację korzystnej mikroflory bakteryjnej. W ten sposób skóra staje się bardziej odporna na codzienne czynniki zaburzające jej działanie.

  • Tlenek cynku – łagodzi podrażnienia i odparzenia skóry. Dzięki odpowiedniej warstwie ochronnej pozwalającej skórze oddychać, ogranicza negatywny wpływ nasilającej się wilgoci i skutecznie zmniejsza ryzyko wystąpienia odparzeń pieluszkowych. Wzmacnia barierę ochronną, zapobiegając świądowi i zaczerwienieniom.

  • Medilan – tworzy na skórze barierę lipidową, chroniąc przed odparzeniami. Wraz z pantenolem koi i łagodzi podrażnienia.

  • Olej canola – wraz z masłem shea zapobiega suchości i chroni skórę przed nadmierną przeznaskórkową utratą wody (TEWL). Zawarta w oleju witamina E sprawia, że skóra staje się miękka i wygładzona.


Emolium to opracowane we współpracy z dermatologami bezpieczne, przebadane preparaty zalecane zarówno w codziennej pielęgnacji wrażliwej, suchej, skłonnej do podrażnień skóry niemowląt i dzieci jak również skóry bardzo suchej, skłonnej do zmian atopowych i alergicznych. To kompletne, wieloskładnikowe emolienty, które dostarczają skórze składniki niezbędne do utrzymania jej w zdrowiu i fizjologicznej równowadze. Dzięki wyjątkowo skutecznym i w pełni bezpiecznym składnikom oraz działaniu na 4 płaszczyznach, zapewniają kompleksową i długotrwałą ochronę zarówno na powierzchni skóry jak i w jej głębszych warstwach.
W prawidłowej pielęgnacji skóry nadmiernie suchej i podrażnionej bardzo ważne jest stosowanie preparatów, które głęboko wnikają w skórę. Substancje działające tylko na powierzchni skóry mogą nie być wystarczające.
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl