Mapa strony
Cellulit, zmarszczki, blizny, rozstępy? Karboksyterapia z C.D.T. Evolution - przełom w medycynie estetycznej.

Cellulit, zmarszczki, blizny, rozstępy? Karboksyterapia z C.D.T. Evolution - przełom w medycynie estetycznej.

Redakcja

Karboksyterapia czyli terapia medycznym dwutlenkiem węgla jest uznawana za jeden z największych przełomów w medycynie estetycznej. CO2 to bezwonny i bezbarwny gaz, który w lecznictwie wykorzystywany jest od kilkudziesięciu lat. W latach 90-tych zaczęto podawać go śródskórnie łagodząc zmiany troficzne skóry, w przebiegu miażdżycy i cukrzycy. Okazało się, że gaz wprowadzany pod skórę poprawia również jej stan oraz wygląd. Karboksyterapia nabrała nowego znaczenia. Terapia „cudownym gazem” ma przed sobą ogromną przyszłość. Jest to metoda mało inwazyjna i bezpieczna, co sprawia, że zyskuje coraz większe grono zwolenników oraz pacjentów.

Jak działa karboksyterapia z C.D.T. Evolution?

Zabieg Karboksyterapii jest naturalną alternatywą lub idealnym uzupełnieniem dla wszelkiego rodzaju zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego czy osocza bogatopłytkowego. Jest jedyną oryginalną i co ważne medyczną terapią, której zabiegi może wykonywać wyłącznie lekarz. Dwutlenek węgla jest stale obecny w organizmie człowieka. Wraz z krwią transportowany jest do płuc, gdzie w procesie oddychania wymieniany jest na tlen. Jedną z właściwości CO2 jest regulowanie przepływu krwi w tkankach. Zwiększenie ilości dwutlenku węgla powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawę krążenia krwi, zwiększenie metabolizmu i odżywienie tkanki. W zależności od miejsca i głębokości zdeponowania CO2 w tkance zachodzą różne procesy , co z kolei prowadzi do uzyskania odmiennych efektów.

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu dwutlenek węgla podawany jest za pomocą specjalistycznego, medycznego urządzenia C.D.T. Evolution, które jako jedyne zostało zaakceptowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz posiada certyfikat Komisji Europejskiej. C.D.T. Evolution, pozwala na precyzyjne dawkowanie gazu oraz jego ciśnienia i temperatury. Gaz transportowany jest z butli do urządzenia, gdzie zostaje rozprężony i podgrzany, a następnie przy pomocy cieniutkiej igły wprowadzany do skóry lub do tkanki podskórnej. Dwutlenek węgla z łatwością rozchodzi się w tkankach, co uwidocznia się w postaci linijnych lub pagórkowatych uwypukleń skóry. Z uwagi na możliwość podgrzewania gazu przez C.D.T. Evolution, dla większości pacjentów karboksyterapia jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym i nie wymaga znieczulenia. Czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki, pacjent od razu po zabiegu może wrócić do codziennej aktywności. Zabieg trwa około 30 minut, częstotliwość zabiegów obejmuje zazwyczaj od 3 do 10 i ustalana jest indywidualnie przez lekarza podczas konsultacji.


Zalety zastosowania Karboksyterapii z C.D.T. Evolution:
 • bezpieczeństwo
 • udowodniona wysoka skuteczność potwierdzona badaniami
 • znikome ryzyko objawów ubocznych
 • bezbolesność
 • mała inwazyjność


Wskazania do zabiegu karboksyterapii z C.D.T. Evolution:
 • Redukcja cellulitu (w stadiach od I – IV) i lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa – podskórna iniekcja CO2 mechanicznie uszkadza adipocyty wywołując proces naturalnej lipolizy. Błony komórkowe pękają, a płynna zawartość komórek tłuszczowych usuwana jest przez organizm, w wyniku zwiększonego pod wpływem CO2 metabolizmu.
 • Leczenie rozstępów i blizn – śródskórna aplikacja CO2 stymuluje proces gojenia i produkcję nowego kolagenu, skóra staje się jędrniejsza, bardziej sprężysta i elastyczna.
 • Leczenie cieni, obrzęków pod oczami.
 • Zahamowanie i odwrócenie procesu wypadania włosów.
 • Ujędrnienie, poprawa sprężystości skóry oraz redukcja zmarszczek – stymulacja produkcji kolagenu oraz poprawa ukrwienia skóry działa zbawiennie w walce z niechcianymi zmarszczkami.
 • Metoda ta posiada również wiele wskazań typowo leczniczych, gdzie stosuje się ją przy różnego rodzaju egzemach, łuszczycy, przewlekłej niewydolności żylnej, owrzodzeniach cukrzycowych i żylakowych, zaburzeniach krążenia czy syndromie Raynaud.


Przeciwwskazania do zabiegu karboksyterapii z C.D.T. Evolution:
 • Ciąża
 • Ciężka niewydolność nerek
 • Ciężka niewydolność płuc
 • Ciężka niewydolność serca
 • Terapia inhibitorami anhydrozy węglanowejCzas trwania zabiegu: około 30 minut,
Częstotliwość zabiegów: średnio 3-10 i ustalana jest indywidualnie przez lekarza podczas konsultacji.
Koszt zabiegu: ok. 150 – 300zł w zależności od wskazania.

Lekarze specjaliści, którzy wykonują już w swoich klinikach zabiegi karboksyterapii C.D.T. Evolution:
 • Doktor Przemysław Trzeciak z Instytutu Zdrowia i Urody ASPAZJA w Poznaniu.

www.aspazja.pl
 • Doktor Jerzy Maciąg z Centrum Dermatologii Estetycznej i Laserochirurgii w Stalowej Woli

www.centrum-dermatologii.com.pl
 • Doktor Paweł Rujna z MURANO Kliniki Dermatologii Klinicznej, Estetycznej i Laserowej w Warszawie

www.klinikamurano.com.pl
 • Doktor Piotr Zawodny z ESTETIC Medycyny Estetycznej i Kosmetologii w Szczecinie

www.estetic.pl
 • Doktor Katarzyna Grudzień z Centrum LIFTMED w Rybniku

www.liftmed.pl
 • Doktor Andrzej Ignaciuk z Gabinetu Medycyny Estetycznej przy PSME PTL w Warszawie

www.ptmeiaa.pl
 • Doktor Agnieszka Lemiec z Gabinetu Medycyny Estetycznej La Estetica w Płocku

www.laestetica.pl
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl