Sposób na kurzajki u dzieci

Sposób na kurzajki u dzieci

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Leczenie kurzajek u dzieci to spore wyzwanie. Dzieci nie tylko mają znacznie wrażliwszą skórę i wymagają delikatniejszego traktowania, ale również trudno im zrozumieć, dlaczego mają nie drapać i nie dotykać brodawki. Jak zatem możesz zwalczyć kurzajki u dzieci?

Sposób na kurzajki u dzieci
Przede wszystkim musisz wytłumaczyć dziecku, że brodawki w bardzo łatwy sposób przenoszą się na inne osoby (poprzez dotyk), tym bardziej jeśli są rozdrapane. Jeżeli dziecko ciągle rozdrapuje brodawkę, może warto mu ją zaklejać, chociaż na czas gdy jest poza domem.

Preparaty na kurzajki dla dzieci
Niestety nie ma osobnych preparatów na brodawki skierowanych do leczenia w przypadku dzieci. Możesz wiec wybrać, któryś z dostępnych w aptekach preparatów zawierających kwas salicylowy i kwas mlekowy. Raczej nie decyduj się na preparaty z kwasem trichlorooctowym, bo jego działanie może być zbyt silne. Zwróć również szczególną uwagę na to, żeby preparat aplikować wyłącznie na brodawkę, aby nie uszkodzić skóry wokół niej. W przypadku dzieci można stosować także wymrażanie, po uprzednim rozmiękczeniu kurzajki.

Zanim zastosujesz u swojego dziecka jakikolwiek preparat na kurzajki, najpierw przeczytaj dołączoną do niego ulotkę, a najlepiej poradź się lekarza dermatologa. Pomimo tego, że w aptekach możesz kupić preparaty, które można stosować u dzieci już od drugiego roku życia, lepiej najpierw skonsultować użycie leku z lekarzem.
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl