Mapa strony
Zdrowe i gładkie stopy jesienią

Zdrowe i gładkie stopy jesienią

Redakcja

Pielęgnacja stóp w domowym zaciszu staje się prostsza, gdy mamy do dyspozycji specjalistyczny preparat - peeling wygładzający do stóp Propodia z nową formułą opartą na dwukierunkowym, chemiczno-mechanicznym działaniu. Zawartość wyselekcjonowanych składników aktywnych zapewnia złuszczenie zrogowaceń (bambusowe drobinki peelingujące, wosk), głębokie i długotrwałe nawilżenie (gliceryna), a także stymulowanie wzrostu odnowy komórek (pantenol). Peeling usunie resztki zgrubiałego naskórka, a także przyśpieszy odnawianie się zdrowej, gładkiej i miękkiej skóry.

Skóra stóp odnawia się znacznie wolniej niż skóra innych partii ciała. Jest mniej elastyczna i podatna na wszelkiego rodzaju uciski i tarcia. To powoduje, że często tworzą się na niej zgrubienia, stwardnienia i nadmierne rogowacenie. Niezbędny staje się wtedy preparat, który dokładnie złuszczy zewnętrzną, martwą warstwę naskórka i przywróci skórze miękkość. Dobrym rozwiązaniem jest włączenie do regularnej pielęgnacji stóp peelingu wygładzającego do stóp Propodia z nową formułą, opartą na dwukierunkowym działaniu złuszczającym:
  • mechanicznym, dzięki zastosowaniu bambusowych drobinek peelingujących oraz wosku peelingującego
  • chemicznym, dzięki aż 4 składnikom aktywnym.

Preparat zapewnia intensywne złuszczanie zrogowaciałej warstwy naskórka, a dzięki zawartości mocznika i kwasu mlekowego przy systematycznym stosowaniu zwiększa wchłanianie substancji zawartych w aplikowanych preparatach pielęgnacyjnych. Dodatkowo dostarcza lipidy, by wzmocnić płaszcz ochronny skóry, sprawia, że staje się ona aksamitna i gładka w dotyku.

Peeling wygładzający do stóp – Nowa formuła
Zastosowanie:
  • Złuszczanie, zmiękczanie i intensywne nawilżanie skóry stóp.
  • Przygotowanie skóry do pielęgnacji kremem codziennym.


Właściwości:
  • silne złuszczenie naskórka potwierdzone przez 78% osób testujących*,
  • zabezpieczenie skóry przez wysuszeniem,
  • wspomaganie procesu prawidłowej regeneracji naskórka,
  • wzrost wygładzenia oraz miękkości skóry potwierdzony przez 87% osób testujących*,
  • natychmiastowy wzrost gładkości skóry o 11% w badaniach aparaturowych już po pierwszym zastosowaniu.


Substancje aktywne:
Bamboo Phtypeel 100, mocznik, kwas mlekowy, wosk peelingujący, naturalna betaina, masło shea, gliceryna, pantenol.

Pojemność:
50 ml, cena: ok. 20 zł

Sposób użycia:
Należy równomiernie nanieść warstwę peelingu na stopy i pozostawić przez 3-5 minut aż do całkowitego wchłonięcia. Następnie mokrymi dłońmi energicznie masować stopy, a następnie spłukać preparat. Zaleca się, aby stosować peeling 2-3 razy w ciągu tygodnia lub częściej, w zależności od potrzeb skóry stóp.

Składniki aktywne w peelingu wygładzającym do stóp Propodia

Złuszczanie chemiczne:

Mocznik
Jeden z najważniejszych składników NMF, intensywnie oraz długotrwale nawilża, działa dodatkowo przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Reguluje proces rogowacenia naskórka. Działa rozpulchniająco na martwe komórki naskórka, co w efekcie prowadzi do łagodnego złuszczania i ułatwionego dostępu dla wody w głąb skóry.

Kwas mlekowy, salicylowy, cytrynowy
Regulują odnowę komórkową skóry, działają złuszczająco i zwiększają przepuszczalność warstwy rogowej naskórka. Dzięki temu wzrasta możliwość przenikania w głąb skóry substancji aktywnych, zawartych w stosowanych później preparatach pielęgnacyjnych.

Złuszczanie mechaniczne

Bamboo Phytpeel 1000
Bambusowe drobinki peelingujące o wielkości ziaren specjalnie dobranej do redukcji zrogowaceń skóry stóp. Dzięki zawartości krzemionki zapewniają wysoką skuteczność złuszczania mechanicznego podczas masażu stóp.

Wosk peelingujący
Drobinki peelingujące wspomagające złuszczanie mechaniczne podczas masażu skóry stóp.

Wygładanie i zmiękczanie

Naturalna betaina
Aminokwas o silnych właściwościach nawilżających i przeciwpodrażnieniowych. Nadaje skórze elastyczność i sprawia, że staje się aksamitna i gładka w dotyku.

Masło shea
Tłuszcz otrzymywany z orzechów afrykańskiego drzewa masłowego, chroni i wzmacnia cement międzykomórkowy oraz płaszcz hydrolipidowy skóry. Działa emoliencyjnie, łagodząco, natłuszczająco oraz ochronnie.


Nawilżanie i regeneracja

Gliceryna
Jeden z najstarszych surowców wykorzystywanych do nawilżania skóry, posiada doskonałe właściwości łagodzące, skutecznie nawilża przesuszoną skórę ze skłonnością do pierzchnięcia. Penetruje głębsze partie warstwy rogowej naskórka i pozostaje tam długotrwale zatrzymując wodę, wygładza, poprawia elastyczność.

Pantenol
Naturalny prekursor witaminy B5 (kwasu pantotenowego), obecnej w każdej żywej tkance. Doskonale przenika przez naskórek i dociera do głębokich warstw skóry właściwej. Działa jako czynnik nawilżający i zatrzymujący wilgoć w skórze. Jest silnie działającym stymulatorem wzrostu i odnowy komórek, zarówno naskórka jak i skóry właściwej, przyspiesza procesy gojenia mikro- i makrouszkodzeń naskórka.
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl