Skóra -plastry, płyn, czy maść na odciski

Skóra -plastry, płyn, czy maść na odciski

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Preparaty na odciski występują w trzech postaciach, jako plastry, płyny lub maści na odciski. Która postać preparatu daje najlepsze efekty? Jakie składniki ułatwiają usuwanie odcisków?

Plastry na odciski
Plastry na odciski są bardzo wygodną formą leczenia odcisków. Występują w postaci hydrokoloidu, który osłania odcisk (nawet, gdy jest już otarty naskórek) przed uciskiem obuwia. Mogą także zawierać kwas salicylowy, który wykazuje działanie złuszczające zgrubiały naskórek (wówczas nie możesz ich stosować na zranioną skórę). Niebywałą zaletą plastrów jest fakt, ze nie tylko leczą odcisk, ale także chronią go przed uciskiem i bólem. Plastry renomowanych firm dodatkowo odznaczają się dopasowaniem do koloru skóry, dzięki czemu nie są na niej widoczne.

Płyn na odciski
Płyn na odciski powinien zawierać kwas salicylowy, charakteryzujący się działaniem złuszczającym, grzybobójczym, antyseptycznym. Dodatkowo może zawierać kwas mlekowy, który wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwgnilne. Płyny na odciski możesz stosować miejscowo, to znaczy nie wykraczając poza obszar odcisku. Zwykle po nałożeniu płynu musisz chwilę odczekać, aby zaschnął, tworząc "plasterek".

Maść na odciski
Maści na odciski zawierają w swoim składzie kwas salicylowy i mlekowy, których działanie zostało opisane powyżej. Maści, podobnie jak płyny na odciski, powinny być nakładane tylko w obrębie odcisku (a najlepiej na jego środku). Po aplikacji maści, musisz odczekać, aż wyschnie. Tylko kilkukrotne powtarzanie zabiegu nakładania maści (czy płynu) umożliwi ci łatwiejsze usunięcie odcisku.

Pamiętaj, że preparatów zawierających kwas salicylowy i mlekowy nie możesz stosować na zranioną skórę. Jeżeli odcisk został silnie otarty przez obuwie, wówczas możesz zastosować tylko te plastry, które nie zawierają kwasu salicylowego.
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl