Skóra -plastry, płyn, czy maść na odciski

Skóra -plastry, płyn, czy maść na odciski

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Preparaty na odciski występują w trzech postaciach, jako plastry, płyny lub maści na odciski. Która postać preparatu daje najlepsze efekty? Jakie składniki ułatwiają usuwanie odcisków?

Plastry na odciski
Plastry na odciski są bardzo wygodną formą leczenia odcisków. Występują w postaci hydrokoloidu, który osłania odcisk (nawet, gdy jest już otarty naskórek) przed uciskiem obuwia. Mogą także zawierać kwas salicylowy, który wykazuje działanie złuszczające zgrubiały naskórek (wówczas nie możesz ich stosować na zranioną skórę). Niebywałą zaletą plastrów jest fakt, ze nie tylko leczą odcisk, ale także chronią go przed uciskiem i bólem. Plastry renomowanych firm dodatkowo odznaczają się dopasowaniem do koloru skóry, dzięki czemu nie są na niej widoczne.

Płyn na odciski
Płyn na odciski powinien zawierać kwas salicylowy, charakteryzujący się działaniem złuszczającym, grzybobójczym, antyseptycznym. Dodatkowo może zawierać kwas mlekowy, który wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwgnilne. Płyny na odciski możesz stosować miejscowo, to znaczy nie wykraczając poza obszar odcisku. Zwykle po nałożeniu płynu musisz chwilę odczekać, aby zaschnął, tworząc "plasterek".

Maść na odciski
Maści na odciski zawierają w swoim składzie kwas salicylowy i mlekowy, których działanie zostało opisane powyżej. Maści, podobnie jak płyny na odciski, powinny być nakładane tylko w obrębie odcisku (a najlepiej na jego środku). Po aplikacji maści, musisz odczekać, aż wyschnie. Tylko kilkukrotne powtarzanie zabiegu nakładania maści (czy płynu) umożliwi ci łatwiejsze usunięcie odcisku.

Pamiętaj, że preparatów zawierających kwas salicylowy i mlekowy nie możesz stosować na zranioną skórę. Jeżeli odcisk został silnie otarty przez obuwie, wówczas możesz zastosować tylko te plastry, które nie zawierają kwasu salicylowego.

Oceny i komentarze (0) - Skóra -plastry, płyn, czy maść na odciski

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi

dziecko się moczy

Dlaczego dziecko 6 letnie się moczy w nocy? Już kilka takich sytuacji było, czy to może być jakaś choroba?.
23-03-2018 09:47
Dodał: limka

co was najbardziej stresuje?

co was najbardziej stresuje i jakie macie swoje sposoby zeby stresować sie mniej?.
26-03-2018 11:17
Dodał: limka

błonnik na odchudzanie

Wspomagał się ktoś z Was przy odchudzaniu błonnikiem? Warto? Jakie daje efekty i który błonnik polecacie?.
04-04-2018 10:33
Dodał: limka

inhalacje dobre na kaszel?

mamusie czy inhalacje mogą pomóc na kaszel? bo juz nie mam pomyslu co dać mojej niuni, mam inhalator, zazwyzaj do tej pory robiłam inhalacje z soli fizjologiczej na katar ale cyz na kaszel to te zmoze pomoc?.
21-06-2018 22:23
Dodał: colanka

lubicie pić soki?

Jakie soki pijeie najczęściej? Nie wiem dlaczego ale im zimniej tym większa u mnie ochota na takie typowo przecierowe soki, jak kubuś, piję teraz bardzo często.
22-10-2018 15:05
Dodał: pinka

witaminy przed ciążą

jakie witaminy warto brać przed ciążą? jak długo przed trzeba zaczac brac? Czy sam kwas foliowy wystarczy.
30-10-2018 10:22
Dodał: pinka
copyright by Vivamax 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl