Jaki preparat wzmacnia słuch

Jaki preparat wzmacnia słuch

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Rozróżniamy dwie klasy preparatów wzmacniających słuch - są to leki na receptę, oraz suplementy dostępne bez recepty.
Poprawa słuchu - leki na receptę
Leki, których działanie jest skuteczne, ale wymaga otrzymania na nie recepty, zawierają substancje lecznicze wpływające na metabolizm komórek mózgowych oraz na usprawnienie krążenia mózgowego. Najbardziej popularna substancja lecznicza, która jest stosowana u pacjentów, w celu poprawy słuchu to winpocetyna. Substancja ta nie tylko wspomaga leczeniu zaburzeń słuchu o podłożu naczyniowym, ale także wspomaga procesy poznawcze (pamięć).
Dobry słuch - preparaty bez recepty
Wybierając preparat bez recepty, który wzmocni twój słuch powinieneś zdecydować się na preparat zawierający wyciąg z miłorzębu japońskiego. Ginkgo biloba jest znany z właściwości poprawiających krążenie mózgowe i metabolizm komórek nerwowych. Przyczynia się do poprawy pamięci, koncentracji, słuchu i zmniejszenia szumu w uszach.

W aptekach można jeszcze zakupić preparat kompleksowy, którego celem ma być poprawa słuchu, zawierający wyciąg z gryki, czarnej borówki, chmielu, przyprawę galangal, oraz witaminy i minerały. Tajemnicza przyprawa ma zdolność wpływania na błędnik (odpowiedzialny za utrzymanie równowagi) i nie do końca jasne jest jej zastosowanie w preparacie poprawiającym słuch. Wydaje się, że jedynie wyciąg z borówki może wpływać na lepsze krążenie krwi i tym samym na polepszenie słuchu.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl