Jaki preparat wzmacnia słuch

Jaki preparat wzmacnia słuch

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Rozróżniamy dwie klasy preparatów wzmacniających słuch - są to leki na receptę, oraz suplementy dostępne bez recepty.
Poprawa słuchu - leki na receptę
Leki, których działanie jest skuteczne, ale wymaga otrzymania na nie recepty, zawierają substancje lecznicze wpływające na metabolizm komórek mózgowych oraz na usprawnienie krążenia mózgowego. Najbardziej popularna substancja lecznicza, która jest stosowana u pacjentów, w celu poprawy słuchu to winpocetyna. Substancja ta nie tylko wspomaga leczeniu zaburzeń słuchu o podłożu naczyniowym, ale także wspomaga procesy poznawcze (pamięć).
Dobry słuch - preparaty bez recepty
Wybierając preparat bez recepty, który wzmocni twój słuch powinieneś zdecydować się na preparat zawierający wyciąg z miłorzębu japońskiego. Ginkgo biloba jest znany z właściwości poprawiających krążenie mózgowe i metabolizm komórek nerwowych. Przyczynia się do poprawy pamięci, koncentracji, słuchu i zmniejszenia szumu w uszach.

W aptekach można jeszcze zakupić preparat kompleksowy, którego celem ma być poprawa słuchu, zawierający wyciąg z gryki, czarnej borówki, chmielu, przyprawę galangal, oraz witaminy i minerały. Tajemnicza przyprawa ma zdolność wpływania na błędnik (odpowiedzialny za utrzymanie równowagi) i nie do końca jasne jest jej zastosowanie w preparacie poprawiającym słuch. Wydaje się, że jedynie wyciąg z borówki może wpływać na lepsze krążenie krwi i tym samym na polepszenie słuchu.
Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - Jaki preparat wzmacnia słuch

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Pain Gone na bóle różnego pochodzenia

Technika prądów Tens znana, stosowana w medycynie i wykorzystana w tym urządzeniu, jest to przenośny generator prądu Tens, myślę że nie jeden pacjent byłby zadowolny gdyby lekarz przepisał mu takie urządzenie, które nie ma skutków ubocznych jak leki przeciwbólowe.
14-05-2014 14:40
Dodał: ola37

URZĄDZENIE PRZECIWBÓLOWE PAIN GONE

http://paingone.
14-05-2014 14:47
Dodał: ola37

Omega 3 - który preparat najtańszy?

Jesli stosujecie omega 3 albo kupujecie dla dzieci, to pewnie już się zorientowaliscie ze ceny mogą być bardzo rózne, szczególnie tych preparatów dla dzieci.
17-07-2015 18:37
Dodał: Mirka72

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi
copyright by Vivamax 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl