Mapa strony
Słuch człowieka - dlaczego mam problem ze słuchem

Słuch człowieka - dlaczego mam problem ze słuchem

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Słuch jest jednym ze zmysłów, koniecznym w codziennym - swobodnym porozumiewaniu się z otoczeniem. Dlaczego nie zawsze twój słuch działa bez zarzutów?
Dlaczego mam problem ze słuchem?
Przyczyn może być kilka. Zaczynając od banalnych - powodem może być fakt, że nie potrafisz właściwie zadbać o higienę uszu. Zatkane uszy stanowią przeszkodę dla prawidłowego odbierania bodźców dźwiękowych. Jeżeli obserwujesz u siebie nadmiar woskowiny w uszach, powinieneś ją usuwać, stosując specjalnie do tego stworzone preparaty.
Proces starzenia się organizmu jest kolejną przyczyną pojawiania się problemów ze słuchem. Starcze przytępienie słuchu dotyczy dużej części społeczeństwa po 65. roku życia. Ważne jest, aby reagować jak najwcześniej. Gdy pojawiają się pierwsze objawy, takie jak trudności w zrozumieniu rozmówcy, konieczność pogłaśnianie radio i telewizora, należy udać się na badania specjalistyczne do laryngologa. Słuch jest bardzo potrzebny każdej osobie i lekceważenie problemów z nim związanych może przyczyniać się do sytuacji niebezpiecznych dla pacjenta (m.in. do wypadków komunikacyjnych spowodowanych faktem, że dana osoba nie słyszała trąbienia samochodów).
Mając świadomość, że twój słuch się pogorszył, możesz odczuwać frustrację, zwiększoną nerwowość i smutek. Pamiętaj jednak, że słuch można usprawnić, stosując odpowiednie preparaty lub nosząc aparat słuchowy.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl