Mapa strony
Choroba lokomocyjna u dzieci i niemowląt

Choroba lokomocyjna u dzieci i niemowląt

mgr farmacji Aleksandra Uruszczak-Wąsowicz

Choroba lokomocyjna u małych dzieci to problem, który utrudnia podróżowanie z maluchami. Choroba lokomocyjna najczęściej dotyka dzieci w przedziale wieku 3 – 12 lat. Wraz z wiekiem z choroby lokomocyjnej najczęściej się wyrasta. Warto wiedzieć, że choroba lokomocyjna u niemowląt nie występuje.
Choroba lokomocyjna u dzieci objawia się złym samopoczuciem, nudnościami, zawrotami głowy i wymiotami.
Choroba lokomocyjna u dzieci powinna być leczona przede wszystkim metodami i preparatami pochodzenia naturalnego. Do dyspozycji mamy tabletki i syropy na bazie imbiru.
Tabletki na chorobę lokomocyjną z dimenhydraminą mogą być stosowane od 6 roku życia. Dimenhydramina ma działanie usypiające, co ułatwi uspokojenie niezadowolonego z podróży malucha.
W chorobie lokomocyjnej ma zastosowanie opaska akupresurowa. Zakładana na nadgarstek uciska odpowiednie punkty na ciele, przeciwdziałając chorobie lokomocyjnej. Rodzice niektórych dzieci zaklejają pociechom pępek. Ta metoda nie ma naukowego potwierdzenia, ale ponieważ jest bezbolesna i łatwa do zastosowania, warto samemu sprawdzić, czy jest skuteczna.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl