Mapa strony
Choroba lokomocyjna u dorosłych - sposoby i leczenie

Choroba lokomocyjna u dorosłych - sposoby i leczenie

mgr farmacji Aleksandra Uruszczak-Wąsowicz

Kinetoza, czyli choroba lokomocyjna (morska) to nieprzyjemny stan przydarzający się w czasie podróży: samochodem, samolotem, pociągiem, czy na statku. Jej przyczyny leżą w niezgodności odbieranych przez błędnik bodźców – ruchu, a tym co widzi oko – nieruchome położenie ciała czy części pojazdu. Objawy choroby lokomocyjnej to zawroty i bóle głowy, nudności i wymioty.
Choroba lokomocyjna u dorosłych– zapobieganie i leczenie
W czasie podróży warto robić częste przerwy. Podróżując dobrze obserwować mijany krajobraz – zmniejsza to dysproporcję bodźców odbieranych przez oko i błędnik. Pod ręką warto mieć mokry i zimny ręcznik. Powiew świeżego powietrza również przynosi ulgę. Żuta miętowa guma czy kawałek korzenia imbiru to naturalne sposoby na kinetozę.
Tabletki na chorobę lokomocyjną zawierają dimenhydraminę lub imbir. Ważne, by przyjmować je przed i w trakcie podróży. Dimenhydramina ma właściwości uspokajająco-usypiające i nie może być stosowana przez kierowców.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl