Ból zatok - domowe sposoby

Ból zatok - domowe sposoby

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Właściwie na każde schorzenie istnieją domowe sposoby leczenia. Ich skuteczność jest dylematem dla wielu lekarzy. Zazwyczaj nie mają one żadnego stosownego potwierdzenia, a równocześnie są uznawane przez pacjentów, za idealne rozwiązania. Czy naturalne leczenie zatok jest możliwe? Jak może wyglądać domowe leczenie zatok?
Pomocą przy problemach z zatokami mogą być nawilżacze powietrza, ponieważ suche powietrze może podrażniać chore zatoki. Poniżej ciekawe oferty nawilżaczy dostępnych na rynku.Domowy sposób na zatoki, czyli co zastosować na zatoki, aby zmniejszyć ich ból?
Wydaje się, że skuteczność poniższych sposobów jest możliwa do wytłumaczenia. Zatem warto je wypróbować i osobiście stwierdzić, czy w naszym przypadku pomogą.
* Inhalacje na zatoki. To najbardziej popularna metoda udrożniania dróg oddechowych. Do inhalacji możesz stosować olejki eteryczne (sosnowy, eukaliptusowy, miętowy), albo wywary ziołowe (z rumianku, czarnego bzu, pierwiosnka). Niekiedy zaleca się także inhalacje roztworem soli.
* Ciepłe okłady. Przykładanie ciepłych okładów do "boków" nosa może usprawnić odpływ wydzieliny. Równocześnie możesz masować nos, co powinno przyspieszyć efekt.
* Nawilżanie powietrza. Suche powietrze powoduje osuszanie śluzówki, przez co nie funkcjonuje ona prawidłowo. Wilgotne powietrze pobudza wydzielanie śluzu i tym samym ułatwia jego spływanie.
* Płukanie nozdrzy roztworem soli kuchennej. Ten zabieg powoduje oczyszczanie zatok i ułatwia usuwanie zalegających wydzielin.
* Herbatki, mieszanki ziołowe, oraz spore ilości wypitych płynów mogą rozrzedzić wydzielinę i ułatwić jej usunięcie.
* Spożywanie pikantnych potraw, szczególnie zawierających pieprz Cayenne i czosnek. Rozrzedzają one wydzielinę błon śluzowych i poprawiają ukrwienie tkanek.
* Unikanie dymu papierosowego. To szczególnie ważny sposób walki z chorymi zatokami.
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl