Mapa strony
Leczniczy eukaliptus, czyli nowość w pastylce Tantum Verde!

Leczniczy eukaliptus, czyli nowość w pastylce Tantum Verde!

Redakcja

Eukaliptus pochodzi z Australii. Jego antyseptyczne i zdrowotne właściwości były dobrze znane już australijskim aborygenom. Stosowany był przez nich w leczeniu chorób gorączkowych i poważnych ran (przykładano liść eukaliptusa bezpośrednio na ranę lub infekcję skórną). Używano go także do zwalczania tyfusu, szkarlatyny, malarii i cholery.

Obecnie eukaliptus uprawiany jest na plantacjach w klimatach tropikalnych i umiarkowanych. Współczesne lecznictwo wykorzystuje zarówno jego liście, jak i destylowany z nich olejek. To silny środek wykrztuśny - olejek eukaliptusowy rozpuszcza wydzielinę zalegającą w oskrzelach. Działa przy tym rozkurczająco i rozgrzewająco. Roślina ta używana jest również w zabiegach inhalacyjnych do leczenia przeziębienia i kataru. Niewiele osób wie, że uprawiając eukaliptus w domu możemy zrywać z niego młode, świeże listki i przygotowywać zalewy pomocne w walce z bólami reumatycznymi.

Lecznicze właściwości eukaliptusa wykorzystała marka Tantum Verde, która od 20 lat dba o schorowane gardła Polaków. Leki OTC z portfolio Tantum Verde mają udowodnioną skuteczność w leczeniu objawów stanów zapalnych jamy ustnej. Pastylki do ssania szybko łagodzą ból, zmniejszają zaczerwienie i obrzęki wywołane infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi, przynosząc ulgę i ukojenie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów preferujących mocne odświeżenie, od teraz - oprócz pastylek o smaku: cytrynowym, pomarańczowo-miodowym i miętowym - dostępne są również pastylki o smaku eukaliptusowym!

Pastylki do ssania Tantum Verde zawierają benzydaminę, która wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz miejscowo znieczulające. Chlorowodorek benzydaminy działa również przeciwbakteryjnie.
Pastylki Tantum Verde powstały z myślą o wysokich wymaganiach pacjentów, łączą w sobie bezpieczeństwo i wygodę. Wystarczą tylko 3 pastylki dziennie!
Mogą nawet stosować je dzieci od 6 roku życia (pod kontrolą dorosłych).
Cena detal. za op. 20 past. : ok. 18 zł
Dystrybutor - Angelini Pharma Polska
OTC - produkty lecznicze wydawane bez recepty.

UWAGA: Trwa konkurs konkurs z okazji 20-lecia Tantum Verde na rynku! Wyślij zdjęcie, walcz o głosy i zdobądź atrakcyjne nagrody – 1 z 19 tabletów lub rodzinny wyjazd do Disneyland Paris! Więcej szczegółów na www.tantumverde.pl .

Tantum Verde smak eukaliptusowy, Benzydamini hydrochloridum 3mg, pastylki twarde. Dwuwklęsłe pastylki koloru ciemnozielonego o smaku eukaliptusowym.
Wskazania: Produkty lecznicze stosuje się do leczenia dolegliwości i objawów (ból, zaczerwienienie, obrzęk) związanych ze stanami zapalnymi jamy ustnej i gardła.
Przeciwwskazania: Produkty lecznicze są przeciwwskazane u pacjentów z nadwrażliwością na substancję czynną lub substancje pomocnicze wchodzące w ich skład.
Podmiot odpowiedzialny:Aziende Chimiche Riunite Angelini Francesco A.C.R.A.F. S.p.A. Viale Amelia 70, 00181 Rzym, Włochy.
Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego: Angelini Pharma Polska Sp. z o.o., 05-552 Łazy, ul. Podleśna 83.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl