Mapa strony
Jak leczyć zatoki - antybiotyk na zatkane zatoki

Jak leczyć zatoki - antybiotyk na zatkane zatoki

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Leczenie zatok, nie zawsze polega na podawaniu antybiotyków. Kiedy lekarz może zdecydować o zastosowaniu antybiotyków, a kiedy nie powinien tego robić?

Antybiotyki
Antybiotyki są powszechnie znanym określeniem leków, ale nie zawsze dobrze kojarzonym z typem infekcji, wobec którego są skuteczne. Antybiotyki bowiem charakteryzują się działaniem terapeutycznym jedynie wobec bakterii. Ponadto warto, abyś pamiętał, że antybiotyki posiadają tak zwane spectrum działania, czyli zakres bakterii, wobec których są skuteczne.

Antybiotyki na zatoki - kiedy stosować?
Lekarz może przepisać antybiotyki wówczas, gdy stwierdzi, że twoje zatoki znajdują się w stanie zapalnym w wyniku zakażenia bakteryjnego.

Kiedy nie stosować antybiotyków?
Lekarz nie podejmie się wprowadzenia terapii antybiotykowej, jeśli stwierdzi infekcję wirusową lub grzybiczą. W przypadku infekcji wirusowej zalecone zostanie jedynie stosowanie terapii objawowej, to znaczy przyjmowanie leków, które mogą ograniczyć objawy infekcji (czyli leków przeciwzapalnych, zmniejszających katar). W infekcjach grzybiczych konieczne będzie stosowanie leków przeciwgrzybiczych.
Pomocą przy problemach z zatokami mogą być nawilżacze powietrza, ponieważ suche powietrze może podrażniać chore zatoki. Poniżej ciekawe oferty nawilżaczy dostępnych na rynku.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl