Katar u niemowląt i noworodka

Katar u niemowląt i noworodka

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Katar u noworodka i niemowląt to dolegliwość bardzo uciążliwa, uniemożliwiająca maleństwu swobodne oddychanie, będąca przyczyną płaczu i nieprzespanych nocy.

Leczenie kataru u noworodka i niemowląt polega na stosowaniu prostych, ale przynoszących ulgę zabiegów pielęgnacyjnych, które oczyszczając przewody nosowe z wydzieliny, umożliwiają maluchowi swobodne oddychanie.

W celu usunięcia zalegającej wydzieliny, u noworodka i niemowlęcia możesz zastosować aspirator lub gumową gruszkę.

Istotne jest również nawilżenie błony śluzowej noska (roztworem soli fizjologicznej, który możesz kupić w aptece bez recepty) oraz nawilżanie powietrza, dzięki czemu wydzielina w nosku nie będzie zasychać.

U niemowląt powyżej 1 miesiąca życia możesz zastosować preparat z oksymetazoliną - substancją, która obkurczając drobne naczynia krwionośne błony śluzowej nosa, zmniejsza ilość wysięku oraz łagodzi uczucie zatkanego nosa. Zanim podasz dziecku preparat z oksymetazoliną upewnij się (czytając ulotkę lub pytając farmaceuty w aptece), że można go stosować u tak małego dziecka.

Aby ułatwić dziecku oddychanie, zadbaj o odpowiednią pozycję malucha w trakcie snu. Małe niemowlę układaj do spania na brzuszku, starsze dziecko możesz położyć na boku lub w pozycji półsiedzącej.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl