Mapa strony
Wszy we włosach - skuteczne leczenie (preparaty na wszy)

Wszy we włosach - skuteczne leczenie (preparaty na wszy)

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Wszy we włosach to dolegliwość przytrafiająca się najczęściej niedużym dzieciom (w wieku szkolnym i przedszkolnym). Wszawicą możesz zarazić się także wtedy, kiedy używasz przyborów toaletowych (ręcznika, szczotki, grzebienia, gumek do włosów) oraz nakryć głowy osób zarażonych wszawicą. Jeśli zauważysz u siebie lub najbliższych objawy wszawicy (intensywne swędzenie skóry głowy, powstawanie grudek i strupków), jak najszybciej rozpocznij leczenie wszawicy.

Aby skutecznie pozbyć się wszy we włosach, sięgnij po preparaty na wszy z apteki. Możesz je kupić bez recepty i stosować nawet u dzieci. W związku z tym, że wybór środków na wszy jest duży, sięgając po preparat na wszy zwróć uwagę, aby zawierał w swoim składzie jeden lub kilka składników, skutecznie zwalczających wszy.
Preparaty na bazie substancji naturalnych (oleju kokosowego, wyciągu z kopru włoskiego, wyciągu Ylang-Ylang, wyciągu z piołunu oraz wrotycza lekarskiego), skutecznie zwalczające dojrzałe i przepoczwarzające się wszy.
Preparaty z dimetikonem oraz cyklometikonem (silikonem) są nietoksyczne i bezpieczne w stosowaniu. Nie wchłaniają się do krwi. Działają jedynie powierzchniowo na skórze głowy, powlekając wszy i uniemożliwiając im oddychanie.
Środki na bazie pestydyców (insektycydów, czyli środków zwalczających insekty): permetyny, pyripiroxyfenu, które zabijają dorosłe insekty (permetyna) lub zaburzają procesy przepoczwarzania się (pyripiroxyfen).
Aby preparaty na wszy były naprawdę skuteczne, przed zastosowaniem przeczytaj dokładnie ulotkę i postępuj zgodnie z zaleceniami producenta.

Często kurację należy powtarzać co kilka dni przez określony okres czasu. Dlatego też, nie przerywaj kuracji tuż po zaobserwowaniu jej pierwszych efektów. Dopiero długotrwałe stosowanie środków na wszy daje szansę bezpowrotnego pozbycia się insektów.

Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - Wszy we włosach - skuteczne leczenie (preparaty na wszy)

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi

dziecko się moczy

Dlaczego dziecko 6 letnie się moczy w nocy? Już kilka takich sytuacji było, czy to może być jakaś choroba?.
23-03-2018 09:47
Dodał: limka

co was najbardziej stresuje?

co was najbardziej stresuje i jakie macie swoje sposoby zeby stresować sie mniej?.
26-03-2018 11:17
Dodał: limka

błonnik na odchudzanie

Wspomagał się ktoś z Was przy odchudzaniu błonnikiem? Warto? Jakie daje efekty i który błonnik polecacie?.
04-04-2018 10:33
Dodał: limka
copyright by Vivamax 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl