Mapa strony
Wszy we włosach - skuteczne leczenie (preparaty na wszy)

Wszy we włosach - skuteczne leczenie (preparaty na wszy)

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Wszy we włosach to dolegliwość przytrafiająca się najczęściej niedużym dzieciom (w wieku szkolnym i przedszkolnym). Wszawicą możesz zarazić się także wtedy, kiedy używasz przyborów toaletowych (ręcznika, szczotki, grzebienia, gumek do włosów) oraz nakryć głowy osób zarażonych wszawicą. Jeśli zauważysz u siebie lub najbliższych objawy wszawicy (intensywne swędzenie skóry głowy, powstawanie grudek i strupków), jak najszybciej rozpocznij leczenie wszawicy.

Aby skutecznie pozbyć się wszy we włosach, sięgnij po preparaty na wszy z apteki. Możesz je kupić bez recepty i stosować nawet u dzieci. W związku z tym, że wybór środków na wszy jest duży, sięgając po preparat na wszy zwróć uwagę, aby zawierał w swoim składzie jeden lub kilka składników, skutecznie zwalczających wszy.
Preparaty na bazie substancji naturalnych (oleju kokosowego, wyciągu z kopru włoskiego, wyciągu Ylang-Ylang, wyciągu z piołunu oraz wrotycza lekarskiego), skutecznie zwalczające dojrzałe i przepoczwarzające się wszy.
Preparaty z dimetikonem oraz cyklometikonem (silikonem) są nietoksyczne i bezpieczne w stosowaniu. Nie wchłaniają się do krwi. Działają jedynie powierzchniowo na skórze głowy, powlekając wszy i uniemożliwiając im oddychanie.
Środki na bazie pestydyców (insektycydów, czyli środków zwalczających insekty): permetyny, pyripiroxyfenu, które zabijają dorosłe insekty (permetyna) lub zaburzają procesy przepoczwarzania się (pyripiroxyfen).
Aby preparaty na wszy były naprawdę skuteczne, przed zastosowaniem przeczytaj dokładnie ulotkę i postępuj zgodnie z zaleceniami producenta.

Często kurację należy powtarzać co kilka dni przez określony okres czasu. Dlatego też, nie przerywaj kuracji tuż po zaobserwowaniu jej pierwszych efektów. Dopiero długotrwałe stosowanie środków na wszy daje szansę bezpowrotnego pozbycia się insektów.

Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - Wszy we włosach - skuteczne leczenie (preparaty na wszy)

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Łagodne środki na katar

Jakie znacie łagodne środki na katar? Nie zależy mi na leczeniu objawów tylko przyczyn.
11-04-2014 11:41
Dodał: Amuratu

urządzenie na alergię AllerDMc

http://inovmed.
14-05-2014 14:27
Dodał: ola37

Pain Gone na bóle różnego pochodzenia

Technika prądów Tens znana, stosowana w medycynie i wykorzystana w tym urządzeniu, jest to przenośny generator prądu Tens, myślę że nie jeden pacjent byłby zadowolny gdyby lekarz przepisał mu takie urządzenie, które nie ma skutków ubocznych jak leki przeciwbólowe.
14-05-2014 14:40
Dodał: ola37

URZĄDZENIE PRZECIWBÓLOWE PAIN GONE

http://paingone.
14-05-2014 14:47
Dodał: ola37

Omega 3 - który preparat najtańszy?

Jesli stosujecie omega 3 albo kupujecie dla dzieci, to pewnie już się zorientowaliscie ze ceny mogą być bardzo rózne, szczególnie tych preparatów dla dzieci.
17-07-2015 18:37
Dodał: Mirka72

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Co na powiększenie penisa?

Co na powiększenie penisa? jakie leki, tabletki są najskuteczniejsze?.
13-02-2016 11:53
Dodał: Smith
copyright by Vivamax 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl