Odchudzanie spadek (utrata) wagi - przyczyny

Odchudzanie spadek (utrata) wagi - przyczyny

mgr farmacji Kinga Dziwisz

Szybkie chudnięcie to pożądany efekt dla większości osób, które stosują dietę i aktywność fizyczną. Jeżeli chcesz schudnąć powinieneś pamiętać, że szybki spadek masy może niekorzystnie wpłynąć na stan twojego zdrowia. Jeżeli chudniesz pomimo tego, że nie stosujesz diety, ani ćwiczeń fizycznych, możliwe, że w twoim organizmie rozwija się stan chorobowy.

Utrata wagi - przyczyny
* Odchudzanie poprzez dietę. Dieta ograniczająca ilość kalorii przyjmowanych każdego dnia, a także eliminująca poszczególne grupy składników odżywczych, może przyczynić się do utraty masy ciała. Nie każda dieta jednak daje oczekiwane rezultaty. Powinieneś również pamiętać, że nie każda jest bezpieczna dla twojego zdrowia (np. dieta Dukana).
* Odchudzanie poprzez sport. Najskuteczniejsza metoda, nie tylko na odchudzania, ale także na usprawnienie pracy organizmu. Spadek masy ciała i polepszenie jędrności ciała są gwarantowane.
* Nadczynność tarczycy. Bardzo częsty powód, dla którego możesz chudnąć, bez stosowania diet i aktywności fizycznej. Możesz wówczas obserwować wzmożoną potliwość, podenerwowanie i wytrzeszcz oczu. Skontaktuj się ze specjalistą endokrynologiem.
* Choroby przewodu pokarmowego, objawiające się dokuczliwymi i występującymi naprzemiennie biegunkami oraz zaparciami. Warto zasięgnąć jak najszybciej porady lekarza, jeżeli zaobserwujesz także krew w stolcu.
* Cukrzyca. Choroba, która jest bardzo powszechna, a wciąż z opóźnieniem rozpoznawana. Jeżeli zaobserwujesz częstszą niż zwykle potrzebę oddawania moczu, wzmożone pragnienie, oraz w przypadku kobiet - nawracające infekcje grzybicze pochwy, warto poinformować o tym swojego lekarza.
* Depresja. Także może stać się powodem utraty kilogramów. Stany depresyjne sprzyjają zaniedbywaniu typowych obowiązków, między innymi spożywaniu posiłków. Możesz także odczuwać problemy z potencją, trudności w zasypianiu, ogólne zniechęcenie i niemożność skoncentrowania się.
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl