Mapa strony
Termometr dla dziecka i niemowlaka (dla niemowląt) -  jaki wybrać

Termometr dla dziecka i niemowlaka (dla niemowląt) - jaki wybrać

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Na szczęście minęły już czasy, kiedy jedyną możliwością zmierzenia temperatury ciała u dziecka czy niemowlęcia było zastosowanie termometru rtęciowego, wkładanego pod pachę lub do pupy.

Dzisiaj nie musisz się już martwić o bezpieczny pomiar gorączki u Twojego malucha, gdyż w aptece wybór termometrów dla najmłodszych jest naprawdę duży. Czy wiesz jaki wybrać termometr dla niemowlaka lub dziecka?

Dla najmłodszych polecane są przede wszystkim:
Termometry do ucha – wprawdzie nie należą do najtańszych, natomiast są dokładne i bezpieczne w użyciu. Także czas pomiaru jest ich atutem (kilka sekund) oraz brak konieczności dezynfekcji, ze względu na możliwość używania jednorazowych końcówek do ucha.
Termometry bezdotykowe –także nadają się do mierzenia temperatury u niemowląt i dzieci – nawet tych najbardziej płaczliwych i niespokojnych, gdyż mierzą temperaturę ciała na odległość. Wystarczy przyłożyć oznaczoną końcówkę termometru na odległość 5-15 cm, odczekać kilka sekund i odczytać wynik. Co ciekawe, termometrem bezdotykowym zmierzysz także temperaturę podawanego posiłku, czy wody do kąpieli. Otrzymany wynik pomiaru jest dość precyzyjny.
Termometry do przyłożenia do czoła są przede wszystkim niedrogie (koszt kilku złotych) oraz proste w użyciu. Wystarczy jeśli termometr przyłożysz oznaczoną stroną do czoła dziecka i po około 10 sekundach odczytasz wynik na skali. Minusem tych termometrów jest jednak mała dokładność pomiaru, dlatego też nadają się do orientacyjnego mierzenia gorączki.
Termometry w smoczku – mimo, że są ładne i kolorowe, niestety są różnie przez dzieci tolerowane. Dziecko które ma gorączkę, zwykle jest rozdrażnione, często płacze, dlatego spokojne ssanie smoczka – termometra przez kilka sekund może okazać się po prostu niemożliwe.
Termometry elektroniczne –zastąpiły klasyczne termometry rtęciowe. Są przede wszystkim niedrogie, zwykle dokładne. Nadają się do mierzenia temperatury ciała niemowlaka i starszego dziecka pod pachą lub w pachwinie. Jeśli jesteś zwolenniczką mierzenia temperatury w odbycie, sięgnij po specjalny termometr elektroniczny, zakończony elastyczną, cienką końcówką.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl