Mapa strony
Termometr rtęciowy, do ucha, elektroniczny, bezdotykowy, na podczerwień - rodzaje termometrów

Termometr rtęciowy, do ucha, elektroniczny, bezdotykowy, na podczerwień - rodzaje termometrów

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Gorączka to nic innego, jak sygnał ze strony organizmu o toczącym się stanie zapalnym. Pamiętaj, że nie każdy wzrost temperatury musi być od razu powodem do niepokoju i oznaczać konieczność podania leków przeciwgorączkowych. W takiej sytuacji powinnaś przede wszystkim zmierzyć temperaturę ciała. Kiedyś dostępne były jedynie termometry rtęciowe. Obecnie – wybór termometrów jest bardzo duży.

Termometr rtęciowy – dokładny lecz wycofywany z aptek
Przez wiele lat termometry rtęciowe były niezastąpione w każdym domu. Pozwalały zmierzyć temperaturę dokładnie. Jednak długo czas pomiaru (nawet 10 minut) oraz ryzyko rozbicia i uwolnienia się toksycznej rtęci sprawiły, że termometry te zostały wycofane ze sprzedaży w aptekach.

Termometr do ucha – bezpieczna podczerwień
Bezpiecznym sposobem na zmierzenie temperatury ciała jest termometr douszny, który możesz stosować nawet u niemowlęcia. Termometr ten przy pomocy emitowanej podczerwieni mierzy temperaturę tkanek ucha i po kilku sekundach podaje wynik. Wiele termometrów do ucha po nałożeniu specjalnej nakładki ochronnej, nadaje się również do mierzenia temperatury wody, czy mleka.

Termometr bezdotykowy (bezkontaktowy)
Także termometr bezdotykowy znajduje swoje zastosowanie zarówno do mierzenia temperatury ciała, ale również wody, czy podawanych pokarmów. Jest wygodny w użyciu i nie wymaga dezynfekcji, gdyż nie jest konieczny bezpośredni kontakt z powierzchnią skóry. Wystarczy umieścić termometr na odległość około 5-15 cm od powierzchni ciała, aby w krótkim czasie (do kilku sekund) uzyskać wynik.

Termometr elektroniczny
Przy pomocy termometru elektronicznego także zmierzysz temperaturę ciała w krótkim czasie. Zaletą termometrów elektronicznych jest przede wszystkim szybkość pomiaru oraz łatwość obsługi. Także niska cena urządzeń jest dużym plusem. Niestety termometry elektroniczne nie zawsze dają dokładny wynik, stąd też ze wszystkich powyższych termometrów – są najmniej precyzyjne.
Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl