Mapa strony
Zioła na prostatę (gruczoł krokowy, stercz)

Zioła na prostatę (gruczoł krokowy, stercz)

mgr farmacji Małgorzata Kruk

 Łagodny przerost prostaty to powszechny problem mężczyzn po 50 roku życia. Okazuje się bowiem, że na dolegliwości związane z oddawaniem moczu i często towarzyszące temu zaburzenia seksualne cierpi ponad połowa dojrzałych panów. Problemów z oddawaniem moczu nie warto bagatelizować. Im wcześniej rozpoczęte leczenie, tym większe szanse na pełny powrót do zdrowia.
Przy łagodnym przeroście prostaty wysoką skuteczność wykazują preparaty na bazie surowców roślinnych. Zioła na prostatę łagodzą dolegliwości związane z oddawaniem moczu, zapobiegają infekcjom, poprawiają funkcje seksualne, nie powodując przy tym przykrych działań niepożądanych.

W początkowym stadium choroby urolodzy najczęściej polecają preparaty na bazie steroli roślinnych (fitosteroli oraz sitosteroli). Fitosterole (zawarte w wyciągu z owoców palmy sabalowej, czy oleju z kiełków pszenicy) skutecznie hamują wytwarzanie dihydrotestosteronu – hormonu odpowiedzialnego za nadmierny rozrost tkanki stercza. Fitosterole zapobiegają więc powiększaniu się gruczołu krokowego, zmniejszają zaburzenia związane z oddawaniem moczu. Natomiast lecznicze działanie sitosteroli (obecnych w wyciągu z kory śliwy afrykańskiej, czy oleju z zarodków kukurydzy) opiera się na hamowaniu procesów zapalnych w obrębie tkanki stercza oraz redukowaniu obrzęków.

W leczeniu dolegliwości łagodnego przerostu prostaty pomocne mogą okazać się także zioła urologiczne. Zioła na prostatę działają wielokierunkowo:
moczopędnie – przyspieszając eliminację z organizmu mocznika i innych szkodliwych produktów przemiany materii (korzeń pokrzywy, liść brzozy, korzeń pietruszki),
przeciwzapalnie i łagodnie przeciwbólowo (kwiat wiązówki) oraz
przeciwbakteryjnie (liść mącznicy, liść borówki brusznicy).
Zioła na prostatę pomagają więc oczyścić organizm z toksyn, zapobiegają zastojowi moczu i chronią układ moczowy przed infekcjami. Zioła na prostatę często są stosowane, jako uzupełnienie terapii farmakologicznej w łagodzeniu objawów przerostu stercza.

Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - Zioła na prostatę (gruczoł krokowy, stercz)

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Łagodne środki na katar

Jakie znacie łagodne środki na katar? Nie zależy mi na leczeniu objawów tylko przyczyn.
11-04-2014 11:41
Dodał: Amuratu

urządzenie na alergię AllerDMc

http://inovmed.
14-05-2014 14:27
Dodał: ola37

Pain Gone na bóle różnego pochodzenia

Technika prądów Tens znana, stosowana w medycynie i wykorzystana w tym urządzeniu, jest to przenośny generator prądu Tens, myślę że nie jeden pacjent byłby zadowolny gdyby lekarz przepisał mu takie urządzenie, które nie ma skutków ubocznych jak leki przeciwbólowe.
14-05-2014 14:40
Dodał: ola37

URZĄDZENIE PRZECIWBÓLOWE PAIN GONE

http://paingone.
14-05-2014 14:47
Dodał: ola37

Omega 3 - który preparat najtańszy?

Jesli stosujecie omega 3 albo kupujecie dla dzieci, to pewnie już się zorientowaliscie ze ceny mogą być bardzo rózne, szczególnie tych preparatów dla dzieci.
17-07-2015 18:37
Dodał: Mirka72

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Co na powiększenie penisa?

Co na powiększenie penisa? jakie leki, tabletki są najskuteczniejsze?.
13-02-2016 11:53
Dodał: Smith
copyright by Vivamax 2016. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl