Mapa strony
Zioła na prostatę (gruczoł krokowy, stercz)

Zioła na prostatę (gruczoł krokowy, stercz)

mgr farmacji Małgorzata Kruk

 Łagodny przerost prostaty to powszechny problem mężczyzn po 50 roku życia. Okazuje się bowiem, że na dolegliwości związane z oddawaniem moczu i często towarzyszące temu zaburzenia seksualne cierpi ponad połowa dojrzałych panów. Problemów z oddawaniem moczu nie warto bagatelizować. Im wcześniej rozpoczęte leczenie, tym większe szanse na pełny powrót do zdrowia.
Przy łagodnym przeroście prostaty wysoką skuteczność wykazują preparaty na bazie surowców roślinnych. Zioła na prostatę łagodzą dolegliwości związane z oddawaniem moczu, zapobiegają infekcjom, poprawiają funkcje seksualne, nie powodując przy tym przykrych działań niepożądanych.

W początkowym stadium choroby urolodzy najczęściej polecają preparaty na bazie steroli roślinnych (fitosteroli oraz sitosteroli). Fitosterole (zawarte w wyciągu z owoców palmy sabalowej, czy oleju z kiełków pszenicy) skutecznie hamują wytwarzanie dihydrotestosteronu – hormonu odpowiedzialnego za nadmierny rozrost tkanki stercza. Fitosterole zapobiegają więc powiększaniu się gruczołu krokowego, zmniejszają zaburzenia związane z oddawaniem moczu. Natomiast lecznicze działanie sitosteroli (obecnych w wyciągu z kory śliwy afrykańskiej, czy oleju z zarodków kukurydzy) opiera się na hamowaniu procesów zapalnych w obrębie tkanki stercza oraz redukowaniu obrzęków.

W leczeniu dolegliwości łagodnego przerostu prostaty pomocne mogą okazać się także zioła urologiczne. Zioła na prostatę działają wielokierunkowo:
moczopędnie – przyspieszając eliminację z organizmu mocznika i innych szkodliwych produktów przemiany materii (korzeń pokrzywy, liść brzozy, korzeń pietruszki),
przeciwzapalnie i łagodnie przeciwbólowo (kwiat wiązówki) oraz
przeciwbakteryjnie (liść mącznicy, liść borówki brusznicy).
Zioła na prostatę pomagają więc oczyścić organizm z toksyn, zapobiegają zastojowi moczu i chronią układ moczowy przed infekcjami. Zioła na prostatę często są stosowane, jako uzupełnienie terapii farmakologicznej w łagodzeniu objawów przerostu stercza.

Artykuł znaleziono w kategoriach:

Oceny i komentarze (0) - Zioła na prostatę (gruczoł krokowy, stercz)

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

Śmieszności, dowcipy

Może dobrze byłoby popisać coś co lekko odwróci myśli od kłopotów ze zdrowiem.
30-11-2015 13:54
Dodał: koptymista

Problemy ze snem.

Witam, od tygodnia nie mogę zasnąć, mam problemy ze snem, problemy z zasypianiem a jeśli już to wybudzam sie co dwie godziny i dalej to samo.
12-08-2016 11:10
Dodał: Marita

Krem do protez

Zostałam właśnie nową posiadaczka protezy i mam pytanie jakich środków używacie do czyszczenia i którego kremu do protez,bo na rynku jest tego bardzo dużo,ostatnio widziałam w aptece ulotkę kin oro ma ktoś jakieś doświadczenia z tą firmą?.
21-10-2016 08:30
Dodał: Maria55

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi

dziecko się moczy

Dlaczego dziecko 6 letnie się moczy w nocy? Już kilka takich sytuacji było, czy to może być jakaś choroba?.
23-03-2018 09:47
Dodał: limka

co was najbardziej stresuje?

co was najbardziej stresuje i jakie macie swoje sposoby zeby stresować sie mniej?.
26-03-2018 11:17
Dodał: limka

błonnik na odchudzanie

Wspomagał się ktoś z Was przy odchudzaniu błonnikiem? Warto? Jakie daje efekty i który błonnik polecacie?.
04-04-2018 10:33
Dodał: limka
copyright by Vivamax 2018. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl