Łojotokowe zapalenie skóry - najczęstsze objawy

Łojotokowe zapalenie skóry - najczęstsze objawy

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Łojotokowe zapalenie skóry jest chorobą przewlekłą. Niestety dolegliwość ta - nawet kiedy zostaje wyleczona, lubi powracać. Dlatego niezwykle ważna jest umiejętność rozpoznawania objawów łojotokowego zapalenia skóry, aby móc jak najszybciej podjąć właściwe leczenie. Czy wiesz jakie charakterystyczne objawy towarzyszą łojotokowemu zapaleniu skóry?

W pierwszej kolejności najczęściej pojawia się łojotok. Skóra głowy pokrywa się łuskami i złuszcza się. Chory odczuwa nieprzyjemny, intensywny świąd i dyskomfort. Z czasem, obszar zmienionej chorobowo skóry może się powiększyć na obszary nieowłosione: kark, szyję, czoło oraz skórę za uszami. Przy nasilonym procesie zapalnym, z objętej chorobą powierzchni skóry może sączyć się również wydzielina.

Co ciekawe, u wielu chorych łojotokowe zapalenie skóry jest dolegliwością sezonową, która występuje najczęściej w okresie jesienno – zimowym.

Schorzenie to daje tak charakterystyczne objawy, że nie jest trudne do zdiagnozowania dla doświadczonego lekarza. Natomiast w związku z tym, że łojotokowe zapalenie skóry jest chorobą niezwykle trudną do leczenia, każdy pacjent powinien być objęty indywidualną opieką specjalistyczną lekarza dermatologa.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl