Mapa strony
Olejek rycynowy i odżywka (odżywki) do rzęs - jaką wybrać

Olejek rycynowy i odżywka (odżywki) do rzęs - jaką wybrać

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Zdarza się, że na skutek niewłaściwej pielęgnacji (stosowanie przeterminowanych kosmetyków, silne tarcie oczu w trakcie demakijażu), czy braku witamin i minerałów w organizmie, kondycja rzęs ulega znacznemu pogorszeniu, Wypadające, kruche i słabe rzęsy możesz wzmocnić regularnie stosując odżywki do rzęs z drogerii lub „babciny” sposób – olejek rycynowy.
Olejek rycynowy to sprawdzony domowy sposób na wzmocnienie rzęs. Olejek możesz kupić w każdej aptece bez recepty. Preparat nanoś regularnie na oczyszczone rzęsy przy pomocy patyczka kosmetycznego lub umytego aplikatora po tuszu do rzęs. Już po kilku tygodniach zauważysz pozytywny efekt kuracji w postaci mocniejszych i dłuższych rzęs.
Doskonałym sposobem wzmocnienia rzęs jest również stosowanie gotowych odżywek w postaci kremu, żelu lub preparatu w płynie do nakładania przy użyciu aplikatora. Sięgając po odżywkę do rzęs zwróć uwagę, aby zawierała w swoim składzie substancje wzmacniające rzęsy: keratynę, kolagen, elastynę, pantenol, witaminy (A, E, B5), olejki roślinne (ze słodkich migdałów, z orchidei) oraz ceramidy. Odżywkę do rzęs nakładaj na rzęsy na noc, po wcześniejszym wykonaniu starannego demakijażu. Niektóre, ale nie wszystkie odżywki w płynie nadają się do aplikacji także w ciągu dnia, pod właściwy tusz do rzęs, dlatego zanim zastosujesz preparat pod makijaż, przeczytaj informację dołączoną przez producenta do opakowania.
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl