Mapa strony
Oeparol dla piękna skóry

Oeparol dla piękna skóry

Redakcja

W Polsce coraz większym zainteresowaniem cieszą się dermokosmetyki. Według najnowszych badań używa ich około 20% Polaków, z tym że częściej sięgają po nie Panie (27%) niż przedstawiciele płci przeciwnej (12%). Główną zaletą tej grupy kosmetyków są według naszych rodaków lepsza jakość oraz ich przeznaczenie dla wrażliwej i alergicznej skóry. Wszystkie te cechy spełnia nowa seria kosmetyczna – linia Oeparol® Hydrosense.

Dermokosmetyki Oeparol® zawierają bezcenny olej z nasion wiesiołka bogaty w niezwykle ważne składniki odżywcze komórek skóry. To doskonałe źródło niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania skóry kwasy omega-6, które wzmacniają barierę ochroną naskórka zmniejszając przesuszenie, ryzyko podrażnień i stanów zapalnych. Ponadto poprawiają mikrokrążenie, a tym samym odżywienie i dotlenienie skóry.

Dostępne w aptekach serie Oeparol® oprócz oleju z wiesiołka zawierają też inne sprawdzone wyselekcjonowane składniki dostosowane do pielęgnacji twarzy i ciała dla osób o różnych potrzebach skóry, a ich jakość gwarantują procedury stosowane przy produkcji farmaceutycznej. Kosmetyki marki zostały przetestowane dermatologicznie, są hipoalergiczne i nie zawierają parabenów.

Rola kwasu hialuronowego i kolagenu
Kwas hialuronowy w skórze razem z kolagenem, elastyną i innymi białkami tworzy tak zwane „rusztowanie skóry”. Czasami bywa nazywany „molekularną gąbką” ze względu na swoje właściwości wiązania wody, dzięki czemu dba o odpowiednie nawodnienie macierzy międzykomórkowej skóry. Dostateczna ilość kwasu hialuronowego oznacza, że skóra jest jędrna, sprężysta, dobrze radzi sobie z usuwaniem wolnych rodników, szybko regeneruje się i po prostu wygląda młodo. Niedobory tego składnika powodują, że skóra boryka się z suchością, brakiem sprężystości i szybko powstają na niej zmarszczki. Organizm potrafi uzupełniać niedobory kwasu hialuronowego, ale proces ten przebiega sprawnie jedynie w młodej skórze. Starsza skóra wymaga dostarczenia jej tego składnika.

Kosmetologia już dawno pokazała, że odpowiednia pielęgnacja i dobór właściwych produktów w istotny sposób mogą wpłynąć na opóźnianie procesów związanych ze starzeniem się skóry. Część kobiet decyduje się nawet na kosztowne zabiegi polegające na wstrzykiwanie małych porcji kwasu hialuronowego w skórę twarzy (mezoterapia igłowa). W kremach możemy spotkać różne wielkości cząsteczek kwasu hialuronowego i to ta cecha warunkuje jego działanie. Duże cząsteczki kwasu hialuronowego nie przenikają w głąb skóry, co jednak nie oznacza, że są dla niej bezwartościowe. Nawilżają powierzchnię naskórka, tworzą na niej ochronny film oraz ograniczają utratę wody. Małe cząsteczki kwasu hialuronowego wnikają głębiej, nawilżają epidermę i wzmacniając rusztowanie skóry.


Czy wiesz, że…
Skóra dorosłego człowieka ma około 2 m² powierzchni i wagę prawie 4 kg. Zdrowa skóra zawiera ok. 70% wody w najgłębszych warstwach skóry właściwej i 13% w powłoce zewnętrznej warstwy rogowej. Kiedy zawartość wody w warstwie zewnętrznej spada poniżej 13% - skóra staje się sucha i mniej elastyczna. Utrata wody może być spowodowana zarówno czynnikami wewnętrznymi jak i zewnętrznymi, np. niską temperaturą powietrza, zanieczyszczeniem środowiska, promieniami słonecznymi. Skóra traci swą elastyczność i jędrność również w procesie starzenia. Bez względu na powód deficytu wody, skóra pozbawiona wilgotności częściej się łuszczy, pęka, co wywołuje jeszcze głębsze odwodnienie.

Odpowiednie natłuszczanie nie mniej ważne od nawilżania
Często skupiamy się na intensywnym nawilżaniu skóry obawiając się jej natłuszczania. Tymczasem codzienne mycie czy demakijaż naruszają ochronną warstwę lipidową, co powoduje przesuszenie i nadwrażliwość skóry. Dla zdrowia i piękna cery postarajmy się właściwie odbudować płaszcz lipidowy. Kwasy omega-6, naturalnie występujące cegiełki budujące błony komórkowe, są niezbędne skórze w każdym wieku.

Ultra nawilżenie dla skóry wrażliwej i odwodnionej
Linia Oeparol® Hydrosense to niespotykane dotąd połączenie nawilżających i odżywczych składników które sprawia, że skóra wygląda zdrowo, staje się nawilżona, elastyczna i jędrna. Kwasy omega-3 pozyskiwane z wiesiołka naturalnie występują w błonach komórkowych, podobnie jak kwas hialuronowy. Dostateczna ilość kwasu hialuronowego oznacza, że skóra jest jędrna, sprężysta, dobrze radzi sobie z usuwaniem wolnych rodników, szybko regeneruje się i po prostu wygląda młodo. Jego niedobory powodują, że skóra boryka się z suchością, brakiem sprężystości i szybko powstają na niej zmarszczki. Te dwie substancje w kompleksie HialuRoseTM, tworzą unikalny duet działający jak nawilżający film ochronny na skórze. Kremy te mogą być stosowane zarówno latem jak w mroźne dni.
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl