Jakie wybrać paski do glukometru

Jakie wybrać paski do glukometru

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Obecnie glukometry, czyli urządzenia do oznaczenia poziomu cukru we krwi są dostępne dla każdego, niezależnie czy chorujesz na cukrzycę, czy po prostu chcesz kontrolnie badać glikemię (czyli poziom cukru we krwi).

Aby wykonać prawidłowy pomiar, nie wystarczy sam glukometr. Należy zakupić również specjalistyczne, jednorazowe paski, które umieszcza się w oznaczonym miejscu w urządzeniu i nanosi się na nie kroplę krwi. Po wykonaniu pomiaru pasek nie nadaje się do powtórnej analizy i należy go po prostu wyrzucić.

Aby uzyskać właściwy, prawidłowy wynik pomiaru cukru, zadbaj o odpowiednie paski do glukometru. Producenci zalecają, aby kupować te paski, które są dla danego glukometru przeznaczone (informacja w instrukcji obsługi) z pewnych źródeł, zwracając uwagę na datę ważności, podaną na opakowaniu.

Niezwykle ważne jest również prawidłowe przechowywanie pasków testowych – w oryginalnym, zamkniętym opakowaniu, chroniąc paski przed działaniem wilgoci, wysokich oraz niskich temperatur.

Artykuł znaleziono w kategoriach:
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl