Skuteczna dieta na trądzik młodzieńczy (pospolity)

Skuteczna dieta na trądzik młodzieńczy (pospolity)

mgr farmacji Aleksandra Uruszczak-Wąsowicz

Czy dieta na trądzik istnieje? Wydaje się, że nie. Nie ma jednej diety, której stosowanie spowodowałoby uleczenie trądziku. Niemniej, na pewno przyjmowanie niektórych pokarmów, czy zmiany żywieniowa mają szansę poprawić stan cery.
Bratek na trądzik – picie naparów z fiołka trójbarwnego (bratka) pomoże w usuwaniu szkodliwych metabolitów i toksyn. W medycynie ludowej, to właśnie tę roślinę leczniczą stosuje się na trądzik.
Drożdże – zawierają duże ilości witamin z grupy B, których uzupełnianie wskazane jest przy trądziku. Ponadto wykazują zdolność hamowania namnażania się niektórych bakterii chorobotwórczych.
Pomarańczowe i czerwone warzywa np. marchewka, papryka – zawierają beta-karoten: antyoksydant będący prekursorem witaminy A. Dzięki niej naskórek stymulowany jest do odnowy.
Dieta na trądzik nie powinna zawierać elementów szkodliwych: nadmiaru tłuszczy zwierzęcych i smażonych, alkoholu, za dużej ilości cukrów prostych. Starajmy się odżywiać zdrowo, według piramidy żywieniowej, a trądzik złagodzi się.
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl