Jak usunąć blizny po trądziku

Jak usunąć blizny po trądziku

mgr farmacji Aleksandra Uruszczak-Wąsowicz

Nawet, gdy trądzik młodzieńczy mamy już za sobą, spoglądając w lustro możemy wciąż widzieć jego nieestetyczne pozostałości: blizny. Mają postać pojedynczych lub skupionych widocznych wgłębień na twarzy – są to tzw. blizny zanikowe. Świeże są wyraźnie zaczerwienione, z czasem bledną, ale i tak wyraźnie oddzielają się od skóry twarzy.

Blizny po trądziku – jak usunąć w domu?
W warunkach domowych blizny możemy spłycić, wykonując odpowiednie peelingi. Oczywiście, robimy je tylko, gdy na cerze nie ma żadnych stanów zapalnych. Wykorzystuje się do tego peelingi chemiczne z hydroksykwasami. Peelingi enzymatyczne, czy mechaniczne mogą za słabo działać.
Niekiedy w sprzedaży pojawiają się domowe zestawy do mikrodermabrazji – zabiegu pozwalającego na mechaniczne ścieranie warstwy rogowej naskórka, który również pomoże w spłyceniu blizn potrądzikowych.
Z naturalnych metod – na blizny po trądziku wykorzystuje się m.in. hydrolat z kwiatu kocanki w połączeniu z olejkiem tamanu. Łącznie działają silnie regeneracyjnie i sprzyjają spłycaniu blizn i zmian potrądzikowych. Preparaty te można zakupić w sklepach zielarskich, ewentualnie w sklepach internetowych specjalizujących się w sprzedaży naturalnych kosmetyków.
Blizny po trądziku – jak usunąć w gabinecie kosmetycznym?
Potrądzikowe blizny usuwa się mechanicznie, wykonując zabiegi mikrodermabrazji, lub dermabrazji. Na blizny po trądziku stosuje się również peelingi chemicznie bardzo głęboko złuszczające.
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl