Jak pozbyć się trądziku

Jak pozbyć się trądziku

mgr farmacji Aleksandra Uruszczak-Wąsowicz

Uniwersalny sposób na trądzik młodzieńczy (pospolity) nie istnieje. Wszystko uzależnione jest od stanu i zdrowia pacjenta, postaci jaką przybrał trądzik młodzieńczy: łagodna, umiarkowana, ciężka, piorunująca.
Jak pozbyć się trądziku?
Leczenie trądziku zacznijmy od konsultacji z lekarzem – dermatologiem. Lekarz oceni nasz stan, zaordynuje odpowiednie leczenie. Być może, pomoże wykluczyć nam przyczynę trądziku – np. zmiany hormonalne, stosowanie niektórych leków.
Trądzik – leczenie: zawsze stosujmy się do zaleceń lekarza. Na ciężkie postacie trądziku mogą zostać przepisane – zarówno antybiotyki (miejscowe, doustne), retinoidy, preparaty do stosowania zewnętrznego. Leczenie trądziku trwa długo i wymaga od nas cierpliwości.
Odpowiednia pielęgnacja: niezbędna, by leczenie przyniosło skutek, a choroba nie miała nawrotu. Kosmetyki dobierane do pielęgnacji powinny być przeznaczone do stosowania na trądzik młodzieńczy.

Zamiast zadawać pytanie: „Jak pozbyć się trądziku?” – skonsultuj się z lekarzem.
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl