Oczyszczanie twarzy - sposób na wągry (zaskórniki)

Oczyszczanie twarzy - sposób na wągry (zaskórniki)

mgr farmacji Małgorzata Kruk

Jeśli na Twojej twarzy pojawiły się zaskórniki, warto zwrócić uwagę na prawidłowe oczyszczanie skóry. Bardzo często błędy w pielęgnacji, a zwłaszcza niewłaściwie wykonany demakijaż, skutkują powstaniem nieestetycznych zaskórników (wągrów), których samodzielne wyciskanie może skończyć się powstaniem blizn.

Dlatego też jeśli na twarzy zauważyłaś zaskórniki, zacznij od wprowadzenia dobrych nawyków oczyszczania twarzy. Systematycznie rano i wieczorem myj twarz żelem głęboko oczyszczającym lub pianką. Do spłukania preparatu użyj wody mineralnej lub przegotowanej. Na koniec przemyj twarz tonikiem, który przywróci skórze właściwe pH oraz przygotuje na wchłonięcie preparatów nawilżająco – odżywczych.

Dwa – trzy razy w tygodniu zafunduj swojej twarzy domowy zabieg złuszczający, sięgając po peeling mechaniczny lub enzymatyczny, dostosowany do Twojego rodzaju skóry.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl