Mapa strony
Modafen – nowoczesne uderzenie w przeziębienie

Modafen – nowoczesne uderzenie w przeziębienie

Redakcja

Jesień to okres zwiększonej zachorowalności na grypę i przeziębienie. Uciążliwe objawy towarzyszące infekcji niekorzystnie wpływają na samopoczucie oraz utrudniają wykonywanie codziennych aktywności. Uczucie zmęczenia, osłabienia oraz paczka chusteczek stają się naszym nieodłącznym towarzyszem. W celu racjonalnego leczenia symptomów grypy i przeziębienia warto sięgnąć po Modafen, który zawiera optymalne połączenie ibuprofenu
i pseudoefedryny. Dzięki dwutorowemu działaniu, lek uderza w przyczynę objawów grypy i przeziębienia a jego substancje czynne mogą ograniczać ryzyko rozwoju infekcji na uszy i zatoki.
Przeziębienie uznawane jest za chorobę łagodną, ale dokuczliwą. Infekcji towarzyszą dolegliwości takie jak bóle głowy, gardła, mięśni, kości i stawów, kichanie, dreszcze, nieżyt nosa czy gorączka. Aby leczyć męczące objawy należy sięgnąć po sprawdzony środek, który uderzy w ich przyczynę - stan zapalny. Modafen łagodzi objawy grypy oraz przeziębienia dzięki nowoczesnemu połączenie substancji czynnych. Skojarzone działanie ibuprofenu i pseudoefedryny łagodzi stan zapalny, eliminując bóle głowy, mięśni oraz gorączkę, a także obkurcza błonę śluzową górnych dróg oddechowych; może to ograniczać prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania infekcji na uszy i zatoki.

Rekomendowane uderzenie w zapalenie
Skład Modafenu posiada substancje istotne dla: podstawowego systemu opieki wg. Światowej Organizacji Zdrowia, Narodowego Programu Ochrony Antybiotyków w rekomendacjach leczenia objawowego infekcji górnych dróg oddechowych oraz najnowszej literatury medycznej w leczeniu objawowym przeziębienia i grypy. Inne substancje pojawiające się w popularnych lekach dostępnych bez recepty na przeziębienie, takie jak kwas acetylosalicylowy i paracetamol, zostały wprowadzone odpowiednio w 1899 i 1949 roku. Nowszy, wprowadzony w 1969 roku ibuprofen najrzadziej powoduje powikłania ze strony przewodu pokarmowego wśród I generacji niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Wykazuje się skutecznością działając przeciwzapalnie, przeciwgorączkowo i silnie przeciwbólowo .

Modafen, w dawce 1-2 tabletek co 4-6 godzin, może być stosowany przez osoby powyżej 12. roku życia. Nie należy przyjmować więcej niż 6 tabletek w ciągu doby.

Uśredniona cena detaliczna:
Modafen 200mg+30mg, opakowanie 12 tabletek powlekanych – 9,75 PLN
Modafen 200mg+30mg, opakowanie 24 tabletek powlekanych – 15,20 PLN

Skład Modafenu
MODAFEN, 200 mg + 30 mg, tabletki powlekane. Jedna tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu i 30 mg pseudoefedryny chlorowodorku. Jedna tabletka zawiera 155,3 mg laktozy jednowodnej. Wskazania do stosowania: Modafen stosuje się doraźnie w celu złagodzenia objawów grypy i przeziębienia takich, jak: gorączka, ból głowy, niedrożność nosa i zatok obocznych nosa, bóle stawowo-mięśniowe.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na ibuprofen, pseudoefedrynę lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ. Ciężka choroba układu krążenia taka, jak choroba niedokrwienna serca, ciężka niewydolność serca, ciężkie nadciśnienie tętnicze, częstoskurcz; nadczynność tarczycy; skaza krwotoczna; jaskra z wąskim kątem przesączania; zatrzymanie moczu. Krwotoczny udar mózgu w wywiadzie lub występowanie czynników ryzyka, które mogą zwiększać prawdopodobieństwo wystąpienia krwotocznego udaru mózgu takich, jak przyjmowanie leków zwężających naczynia krwionośne lub innych leków zmniejszających przekrwienie, stosowanych doustnie lub donosowo. Jednoczesne stosowanie innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w tym inhibitorów COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych). Ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek. Nie należy stosować u pacjentów, u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy nadwrażliwości w postaci zapalenia błony śluzowej nosa, pokrzywki lub astmy. Ciąża i laktacja.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ
copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl