Mapa strony
Chlamydia, HPV, opryszczka - zakażenia przenoszone drogą płciową. Proste badanie wykrywa zakażenie.

Chlamydia, HPV, opryszczka - zakażenia przenoszone drogą płciową. Proste badanie wykrywa zakażenie.

Redakcja

Aktywność seksualna
Wielu naukowców twierdzi, że społeczeństwa, które są aktywne seksualnie są zdrowsze i mogą osiągnąć wiele więcej w swoim życiu. Oczywiście jest to prawda, jednak prawda ta, ma drugie dno, na które także trzeba zwrócić uwagę. Chodzi tutaj o choroby przenoszoną drogą płciową, a które towarzyszą człowiekowi od jego początków. Z łatwością przyswajane przez kolejnych nosicieli, stają się w wielu krajach plagą, z którą trudno sobie poradzić. Doskonałymi narzędziami profilaktycznymi są tutaj ludzka świadomość i odpowiedzialność, jednak, jeśli to nie wystarczy, warto skupić się na badaniach diagnostycznych przeprowadzanych w laboratoriach na terenie każdego kraju, również w Polsce.

Najpopularniejsze zagrożenia
Statystki w zakresie ujawnienia chorób przenoszonych drogą płciową są prowadzone przede wszystkim przez Światową Organizację Zdrowia. Są to jednak dane w dużej mierze orientacyjne, gdyż trudno określić faktyczną liczbę chorych, jeśli ci ostatni nie zdecydują się na wizytę w gabinecie lekarskim. Wiele osób cały czas żyje w przekonaniu, że choroba weneryczna to ogromny wstyd i trudno im przełamać stereotypowe myślenie. A praktycznie każda osoba aktywna seksualnie jest narażona na niebezpieczeństwa natury chorobowej.
Jednym z najczęściej występujących zagrożeń w sferze naszego układu płciowego jest zakażenie bakterią chlamydia trachomatis. Bakteria łatwo przenosi się podczas kontaktów seksualnych i chociaż często bywa tak, że proces chorobowy może być bezobjawowy to powikłania po zakażeniu mogą być naprawdę bardzo groźne. Można tutaj wskazać choćby bezpłodność, czy częste poronienia w przypadku kobiet. Wczesne wykrycie zakażenia to ogromna szansa na szybkie wyleczenie.
W dalszej kolejności należy wskazać na zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, które nieleczone mogą przerodzić się w chorobę nowotworową np. raka szyjki macicy. Podobnie jak w przypadku chlamydii i tutaj do zakażenia dochodzi najczęściej podczas bezpośrednich kontaktów seksualnych. Na szczęście nie każdy typ wirusa jest marginalnie groźny dla naszego zdrowia i nie każdy może wywołać powstanie komórek rakowych. Z poznanych około 100 typów wirusa brodawczaka ludzkiego, wyodrębniono 30 stanowiących największe zagrożenie.
Nie można zapominać też o znanej opryszczce płciowej (HSV) oraz zakażeniu bakterią Ureaplasma Urealitycum. Obie choroby mogą powodować poważne zakażenia układu płciowego. Brak oddziaływania na nie środkami farmakologicznymi to faktyczny postęp choroby, częste nawroty i komplikacje.

Badania dla wszystkich
Profilaktyka chorób płciowych zdaje się być najlepszym rozwiązaniem dla osób, które są narażone na zakażenia przenoszone podczas kontaktów seksualnych. W laboratoriach dostępne są pakiety infekcyjne, które dają możliwość sprawdzenia swojego stanu zdrowia w odniesieniu do najpopularniejszych zagrożeń, zwłaszcza tych, o których mowa powyżej. Podejmując decyzję o wykonaniu badania w jednej chwili pacjent może się dowiedzieć, czy jest zagrożony następstwami chlamydii trachomatis, wirusa brodawczaka ludzkiego, opryszczki narządów płciowych czy też bakterii Ureaplasma Urealitycum. Potwierdzenie obecności choćby jednego z patogenów umożliwia szybkie rozpoczęcie leczenia.
Koszt testu genetycznego uzależniony jest od ilości chorób, które chcemy zdiagnozować. Wbrew pozorom jednorazowe badanie na większą ilość patogenów jest korzystniejsze finansowo, aniżeli pojedyncze badania.
Zaleca się, aby badania genetyczne dotyczące chorób przenoszonych drogą płciową były wykonywane przynajmniej raz w roku. Powszechna dostępność i łatwość wykonania badania sprawia, że jest to usługa skierowana praktycznie dla wszystkich.

Więcej informacji na temat badania znajdziesz na stronie www.testdna.pl bądź uzyskasz dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii 800-007-771.Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Najlepsze oferty

Ankieta

Zmęczenie, energia

Zmęczenie, energia

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

copyright by Vivamax 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl