Mapa strony
Chlamydia, HPV, opryszczka - zakażenia przenoszone drogą płciową. Proste badanie wykrywa zakażenie.

Chlamydia, HPV, opryszczka - zakażenia przenoszone drogą płciową. Proste badanie wykrywa zakażenie.

Redakcja

Aktywność seksualna
Wielu naukowców twierdzi, że społeczeństwa, które są aktywne seksualnie są zdrowsze i mogą osiągnąć wiele więcej w swoim życiu. Oczywiście jest to prawda, jednak prawda ta, ma drugie dno, na które także trzeba zwrócić uwagę. Chodzi tutaj o choroby przenoszoną drogą płciową, a które towarzyszą człowiekowi od jego początków. Z łatwością przyswajane przez kolejnych nosicieli, stają się w wielu krajach plagą, z którą trudno sobie poradzić. Doskonałymi narzędziami profilaktycznymi są tutaj ludzka świadomość i odpowiedzialność, jednak, jeśli to nie wystarczy, warto skupić się na badaniach diagnostycznych przeprowadzanych w laboratoriach na terenie każdego kraju, również w Polsce.

Najpopularniejsze zagrożenia
Statystki w zakresie ujawnienia chorób przenoszonych drogą płciową są prowadzone przede wszystkim przez Światową Organizację Zdrowia. Są to jednak dane w dużej mierze orientacyjne, gdyż trudno określić faktyczną liczbę chorych, jeśli ci ostatni nie zdecydują się na wizytę w gabinecie lekarskim. Wiele osób cały czas żyje w przekonaniu, że choroba weneryczna to ogromny wstyd i trudno im przełamać stereotypowe myślenie. A praktycznie każda osoba aktywna seksualnie jest narażona na niebezpieczeństwa natury chorobowej.
Jednym z najczęściej występujących zagrożeń w sferze naszego układu płciowego jest zakażenie bakterią chlamydia trachomatis. Bakteria łatwo przenosi się podczas kontaktów seksualnych i chociaż często bywa tak, że proces chorobowy może być bezobjawowy to powikłania po zakażeniu mogą być naprawdę bardzo groźne. Można tutaj wskazać choćby bezpłodność, czy częste poronienia w przypadku kobiet. Wczesne wykrycie zakażenia to ogromna szansa na szybkie wyleczenie.
W dalszej kolejności należy wskazać na zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego, które nieleczone mogą przerodzić się w chorobę nowotworową np. raka szyjki macicy. Podobnie jak w przypadku chlamydii i tutaj do zakażenia dochodzi najczęściej podczas bezpośrednich kontaktów seksualnych. Na szczęście nie każdy typ wirusa jest marginalnie groźny dla naszego zdrowia i nie każdy może wywołać powstanie komórek rakowych. Z poznanych około 100 typów wirusa brodawczaka ludzkiego, wyodrębniono 30 stanowiących największe zagrożenie.
Nie można zapominać też o znanej opryszczce płciowej (HSV) oraz zakażeniu bakterią Ureaplasma Urealitycum. Obie choroby mogą powodować poważne zakażenia układu płciowego. Brak oddziaływania na nie środkami farmakologicznymi to faktyczny postęp choroby, częste nawroty i komplikacje.

Badania dla wszystkich
Profilaktyka chorób płciowych zdaje się być najlepszym rozwiązaniem dla osób, które są narażone na zakażenia przenoszone podczas kontaktów seksualnych. W laboratoriach dostępne są pakiety infekcyjne, które dają możliwość sprawdzenia swojego stanu zdrowia w odniesieniu do najpopularniejszych zagrożeń, zwłaszcza tych, o których mowa powyżej. Podejmując decyzję o wykonaniu badania w jednej chwili pacjent może się dowiedzieć, czy jest zagrożony następstwami chlamydii trachomatis, wirusa brodawczaka ludzkiego, opryszczki narządów płciowych czy też bakterii Ureaplasma Urealitycum. Potwierdzenie obecności choćby jednego z patogenów umożliwia szybkie rozpoczęcie leczenia.
Koszt testu genetycznego uzależniony jest od ilości chorób, które chcemy zdiagnozować. Wbrew pozorom jednorazowe badanie na większą ilość patogenów jest korzystniejsze finansowo, aniżeli pojedyncze badania.
Zaleca się, aby badania genetyczne dotyczące chorób przenoszonych drogą płciową były wykonywane przynajmniej raz w roku. Powszechna dostępność i łatwość wykonania badania sprawia, że jest to usługa skierowana praktycznie dla wszystkich.

Więcej informacji na temat badania znajdziesz na stronie www.testdna.pl bądź uzyskasz dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii 800-007-771.Oceny i komentarze (0) - Chlamydia, HPV, opryszczka - zakażenia przenoszone drogą płciową. Proste badanie wykrywa zakażenie.

Informacje o lekach dostępne dzięki www.osoz.pl. Dane o lekach pobrane zostały z Bazy KS – BLOZ i nie mogą być kopiowane, ani wykorzystywane bez zgody Producenta Bazy KS – BLOZ

Newsletter

Najlepsze oferty

Ankieta

Preparaty na dolegliwości stawowe

Preparaty na dolegliwości stawowe

Zapraszamy do wzięcia udziału w ankiecie.

Znajdź najlepszą aptekę wg internautów

Forum

zamienniki do drukarki

Używacie zamienników do drukarki? Jeśli tak to jakich, jeśli nie to dlaczego nie?.
29-12-2016 21:21
Dodał: dodi

dziecko się moczy

Dlaczego dziecko 6 letnie się moczy w nocy? Już kilka takich sytuacji było, czy to może być jakaś choroba?.
23-03-2018 09:47
Dodał: limka

co was najbardziej stresuje?

co was najbardziej stresuje i jakie macie swoje sposoby zeby stresować sie mniej?.
26-03-2018 11:17
Dodał: limka

błonnik na odchudzanie

Wspomagał się ktoś z Was przy odchudzaniu błonnikiem? Warto? Jakie daje efekty i który błonnik polecacie?.
04-04-2018 10:33
Dodał: limka

inhalacje dobre na kaszel?

mamusie czy inhalacje mogą pomóc na kaszel? bo juz nie mam pomyslu co dać mojej niuni, mam inhalator, zazwyzaj do tej pory robiłam inhalacje z soli fizjologiczej na katar ale cyz na kaszel to te zmoze pomoc?.
21-06-2018 22:23
Dodał: colanka

lubicie pić soki?

Jakie soki pijeie najczęściej? Nie wiem dlaczego ale im zimniej tym większa u mnie ochota na takie typowo przecierowe soki, jak kubuś, piję teraz bardzo często.
22-10-2018 15:05
Dodał: pinka

witaminy przed ciążą

jakie witaminy warto brać przed ciążą? jak długo przed trzeba zaczac brac? Czy sam kwas foliowy wystarczy.
30-10-2018 10:22
Dodał: pinka
copyright by Vivamax 2019. Wszelkie prawa zastrzeżone
Wykonanie: Aptus.pl strony internetowe
E-marketing farmaceutyczny: FreshPharma.pl